Четвер, 13 червня 2024 року

Скандальный 132-й округ: суды уходят в Европу

Послу ОБСЄ в Україні

Пану Данотасу Вербі

 Кандидата в народні депутати України

Соколова Михайла Володимировича

Україна, м. Миколаїв, вул. Чкалова, б.183, тел.: 067 632 53 31

 

Про системні порушення виборчого законодавства учасниками виборчого процесу в 132-му багатомандатному виборчому округу по виборам народних депутатів України 26 жовтня 2014г., що унеможливили встановлення дійсного волевиявлення виборців цього округу

 

 

Шановний пане посол!

Вважаю за необхідне повідомити Вам деякі факти, які мали місце під час дострокових виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014р. на Одномандатному виборчому окрузі № 132.

З початку виборчого процесу дострокових виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014р. на 132-му одномандатному виборчому окрузі Кандидат в народні депутати на цьому виборчому окрузі Капацина В.М. брутально порушував Закон України «Про вибори народних депутатів України», що виразилося у системному та масовому підкупі виборців цього округу.

17 вересня 2014р. кандидат в народні депутати України Капацина Василь Миколайович схиляв шляхом підкупу невизначене коло осіб – виборців округу № 132 – голосувати за нього. Так, під час офіційного заходу – урочистого засідання Первомайської міської Ради на честь Дня Рятівника, який відбувся в приміщенні Первомайської міської Ради, Капацина В.М., який був представлений як кандидат в народні депутати України, виступив з промовою, в якій пропонував присутнім виборцям згаданого вище округу голосувати за нього, тобто здійснював передвиборчу агітацію.

При цьому він від свого власного імені, як Кандидат в народні депутати України, особисто вручав цінні подарунки пожежно-рятувальним частинам м. Первомайська, Первомайського, Братського, Врадіївського, Арбузинського та Кривоозерського районів Миколаївської області.

Частинами 3 та 4 ст. 74 Закону України „Про вибори народних депутатів України” (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2012, № 10-11, ст.73) забороняється використання приміщень органів місцевого самоврядування, для проведення передвиборної агітації, а також забороняється публічна оцінка діяльності цих партій чи кандидатів у депутати під час проведення заходів, організованих органами місцевого самоврядування. А частиною 14 статті 74 вищенаведеного Закону забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям безоплатно матеріальних цінностей, якими є, зокрема, цінні подарунки. Така передвиборна агітація, або надання виборцям матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати або згадуванням назви партії чи імені кандидата прямо визначається цим Законом як  непрямий підкупом виборців.

Згадані вище обставини підтверджуються матеріалами офіційного сайту «Ник Вести» та газети «ТВ Всесвіт».

Крім того, 19 вересня 2014 року Капацина В.М. своїм коштом організував футбольний матч між командами ветеранів ФК „Динамо” та МФК „Первомайськ”, що відбувся на головному стадіоні міста Первомайськ. У статті (мовою оригіналу) «МФК «Первомайск» одержал победу в матче с ветеранами киевского «Динамо», визначається (мовою оригіналу): „Почетный гражданин г. Первомайск, кандидат в народные депутаты по 132 округу Василий Капацына, благодаря которому первомайцы имели возможность стать свидетелями легендарного поединка, приветствуя команды отметил, что первомайцев объединяют три вещи: футбол, украинский флаг и государственный гимн».

20 вересня 2014р. Капацина В.М. та Первомайський Міський голова Дромашко Л.Г., а також інші наразі невідомі особи організували урочисте святкування на честь Дня міста Первомайська, під час якого городянам надавалися безоплатні послуги, оплачені Капациною В.М.: ярмарка, концерти, зйомки, розважальна програма «Караоке на майдані» та інші. При цьому на центральній площі міста, зокрема, на встановленій там сцені, був розміщений величезний портрет Капацини В.М. із закликом голосувати за нього, як за кандидата в народні депутати України.

Отже, надання вищенаведених безоплатних послуг майбутнім виборцям супроводжувалося передвиборчою агітацією, що, згідно вищенаведеним нормам Закону України «Про вибори народних депутатів України» є підкупом виборців та кримінальним злочином, який був передбачений на той час ст. 157 ч.2 Кримінального кодексу України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, № 25-26, ст.131), а наразі передбачений спеціальною нормою – ст. 160 ч.4 Кримінального кодексу України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, № 25-26, ст.131), тобто «здійснення передвиборної агітації шляхом надання підприємствам, установам, організаціям неправомірної вигоди або надання безоплатно товарів», здійснене кандидатам в народні депутати України». 

Згадані вище факти підтверджується матеріалами в мережі Інтернет за web адресами:

http://nikvesti.com/news/politics/59078,

http://vsesvit-news.info/news/9715.html,

зокрема, з сайту самого Капацини В. М.:

http://pervomausk.info/?p=7440,

http://pervomausk.info/?p=7334.

Таким чином системний підкуп Капациною В.М. дуже великого, числа виборців не дає можливості визначити, яка кількість їх віддала йому свій голос завдяки підкупу. Одна тільки ця обставина дає підстави вважати вибори, що відбулися на 132-му окрузі, нечесними.

Але є і інші факти, що об’єктивно підтверджують підкуп Капациною В.М. виборців в таких обсягах, які безумовно вплинули на результати виборів. Зокрема, в мережі Інтернет за адресою: http://dpua.info/users_data/prodavci_golosov.rar з’явилися списки так званих «прихильників» Капацини В.М., тобто виборців, які отримали від нього грошову винагороду за голосування за нього на виборах, в кількості 19600. Ці списки містять точні імена, прізвища та по-батькові згаданих вище людей та їх адреси, тобто є не вигаданими, та сфальшувати, тобто надумати, списки такої кількості людей просто неможливо, що свідчить про те, що вони є справжніми. Така інформація, зокрема, розміщена за web адресою:

https://www.youtube.com/watch?v=V0B6BZCEZPA&feature=youtu.be SaveFrom.net

Крім того, існування цих списків, складання їх виборчим штабом Капацини В.М. та підкупу ним виборців за допомогою цих списків наявно підтверджується затриманням міліцією 26 жовтня 2014р., тобто в день голосування, біля виборчої дільниці № 480698 в м. Первомайську, працівників виборчого штабу Капацини В.М., які на автомобілі підвозили виборців до цієї дільниці та здійснювали з ними розрахунки після голосування.

Згадані вище обставини підтверджується відеозаписом, в якому зафіксований факт затримання, автомобіль, на якому возили виборців, пояснення співробітниць штабу Капацини В.М., які визнали належність автомобіля цьому штабу, пояснення офіційного спостерігача від Кандидата в народні депутати України Корнацького А.О., яка на власні очі бачила, як відбувався неодноразовий підкуп виборців та яка й викликала міліцію, а також пояснення агітатора штабу Капацини В.М. про те, що штаб цього кандидата дійсно складав списки виборців для того, щоб підвозити їх на виборчі дільниці та що це дійсно відбувалося. Вказаний відеозапис знаходиться на файлообміному хостингу в мережі Інтернет за адресою: http://www.ex.ua/236702920395 (файли: suj_pidkup.mpg та pidkup.mpg), (компакт-диск із записами також додається)

Факт здійснення масового підкупу виборців та бездіяльності місцевої влади щодо цього підтверджується неодноразовими попередженнями про підготовку до цих дій на 132-му виборчому окрузі з боку неупереджених громадських організацій, статутним завданням яких є нагляд за чесністю виборів, зокрема  – з боку громадського руху «Опора» а також з боку інших громадських організацій та обізнаних громадян України, які навіть пікетували Генеральну прокуратуру Україну напередодні виборів з вимогами вжити невідкладних заходів для попередження масового підкупу виборців на 132-му виборчому окрузі.

Вказаний відеозапис знаходиться на файлообміному хостингу в мережі Інтернет за адресою: http://www.ex.ua/236702920395 (файли: arseniy.mpg), (компакт-диск із записом також додається)

Крім того, цей факт підтверджується наявністю кримінальних проваджень про підкуп виборців, , порушених за заявами довіреної особи Кандидата в народні депутати Соколова М.В., Миколаївського обласного відділення політичної партії „Батьківщина” та народного депутата України Чуботенко О.М.

Копії повідомлення про початок досудового розслідування Первомайським міським відділом Міністерства внутрішніх справ додаються.

Згадані вище обставини в їх сукупності безумовно свідчать про масовий підкуп виборців на 132-му виборчому окрузі під час виборчого процесу щодо дострокових виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014р. та в день голосування, які вплинули на їх результати та зашкодили вільному формуванню та вільному виявленню волі виборця та призвели до брутального порушення прав громадян на вільні вибори, передбаченого ст. 6 Закону України «Про вибори народних депутатів України», до що стало можливим в результаті упередженого ставлення органів державної влади до окремих кандидатів в народні депутати, яке виразилося в невжитті заходів для попередження підкупу виборців та оперативної боротьби з цим явищем.

Окрім системного та масового підкупу виборців, здійсненого на користь Кандидата в народні депутати України Капацини В.М., ми маємо безспірні докази системної та масової фальсифікації результатів виборів, вчинених службовими особами дільничних виборчих комісій (далі за текстом ДВК) та Окружної виборчої комісії з позачергових виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014 року одномандатного виборчого округу № 132 (далі за текстом ОВК, Окружна комісія). Ми не маємо доказів того, що ці порушення були вчинені за ініціативою Кандидата в народні депутати України Корнацького А.О., який був висунутий партією Президента України Порошенко П.О. та перемога якого була констатована згаданими вище комісіями, але об’єктивно ці дії були вчинені на його користь. Це дає підстави вважати, що на користь цього провладного кандидата був застосований так званий „адміністративний ресурс,” тобто повноваження службових осіб, які забезпечують технічне проведення виборів та найголовніше – підрахунок голосів.

Так, ми маємо відео запис епізоду спроби першого голови ОВК Зосімова В.М. викрасти печатку Окружної комісії, зокрема, в порушення Закону України „Про вибори народних депутатів України”, винести її за межі приміщення, де засідала ОВК. Компакт-диск із згаданим вище відео матеріалом додається.

Крім того, з протоколу засідання вищенаведеної Окружної комісії від 02 листопада 2014р. вбачається, що протокол засідання ОВК № 132 від 01.11.2014р. був сфальсифікований головою цієї ОВК Ложкар З.Д. (призначеної після Зосімова В.М., який, як йшлося вище, намагався викрасти печатку комісії).

З того ж протоколу вбачається, що під час транспортування головою ОВК № 132 Ложкар З.Д. та членами ОВК № 132 Капраловим В.О., Смірновим О.В. та Чорним Д.О. протоколів про встановлення результатів голосування в одномандатному окрузі та у багатомандатному окрузі в межах одномандатного округу до ЦВК, печатка ОВК № 132, яка, згідно Закону України „Про вибори народних депутатів України”, мала знаходитись у сейфі в приміщенні ОВК № 132, була винесена з приміщення ОВК № 132 головою Ложкар З.Д. та весь час знаходилася в неї.

Згадані вище незаконні маніпуляції з печаткою ОВК, здійснені різними керівниками однієї та тієї ж самої ОВК безумовно свідчать про фальсифікацію результатів виборів з їх боку: ніяких інших мотивів для виносу печатки з приміщення ОВК, окрім наміру скріпити нею сфальсифіковані протоколи засідання ОВК просто не існує.

Із того ж протоколу вбачається також, що головою ОВК Ложкар З.Д. були вилучені та не доведені до відома ЦВК численні окремі думки членів ОВК щодо підрахунку голосів, що позбавило ЦВК можливості врахувати ці думки при винесенні рішення щодо результати виборів.

Крім того, із документу, озаглавленого „Відкрите звернення” та адресованого Центральній виборчій комісії, підписаного десятьма членами ОВК разом з Заступником Голови Капраловим В.О., вбачається, що Голова комісії Ложкар З.Д. приховала від Центральної виборчої комісії окремі думки половини членів ОВК про порушення виборчого законодавства при складанні протоколу про підсумки голосування на 132-му виборчому окрузі.

Із цього ж документу вбачається, що постанова Окружної комісії про відмову в перерахуванні голосів на десятьох виборчих дільницях, на якому наполягав Кандидат в народні депутати України Капацина В.М., є підробленою, насправді ОВК такого рішення не приймала, а більшість членів ОВК має сумнів в правильності підрахунку голосів на дев’яти виборчих дільницях через порушення виборчого закону під час цього підрахунку.

Вищенаведені об’єктивні докази в їх сукупності  свідчать про таке:

1) Голосування на 132-му окрузі не відповідає дійсному волевиявленню виборців через масовий підкуп;

2) Результатам підрахунку голосів на вищенаведеному окрузі також неможливо довіряти, оскільки офіційні документи ОВК є сфальсифікованими.

Таким чином, згадані вище обставини свідчать про те, що вибори на Одномандатному виборчому окрузі №132 не відповідають європейським стандартам виборчого процесу, викладеним в абзаці 2 підпункту „b” пункту 3.1 розділу 3 Кодексу належної практики у виборчих справах (Керівні принципи та пояснювальна доповідь, ухвалені Венеціанською комісією на 52-й сесії, Венеція, 18-19 жовтня 2002 року, документ № СDL-AD(2002)023rev, Страсбург, 30 жовтня 202р., висновок № 190/2002): «Вільному формуванню думок виборців можуть перешкоджати також дії фізичних осіб , що намагаються, наприклад, підкупити виборців: такій практиці держава зобов’язана запобігати або належним чином за неї карати”, а також в пункті 28 того ж документу: „Крім того, виборець має право на достовірність результатів голосування; держава зобов’язана  припинити будь які порушення в ході виборів».

Доводячи вищенаведене до Вашого відома, сподіваюся, що ця інформація буде корисною у Вашої діяльності, направленої на інтеграцію України в правову систему Європейського Союзу та прошу надати належну публічну оцінку вказаним вище обставинам.

Додатки:

  1. Компакт-диски із відео-записами – 3 диски;
  2. Копії протоколів засідання Окружної виборчої комісії – 2 протоколи по 1 копії;
  3. Копія Відкритого звернення членів Окружної виборчої комісії;
  4. Копії Повідомлень про початок досудового розслідування – 2 повідомлення.

 

З повагою,

Кандидат у народні

депутати України                                                                                    М.В. Соколов

1 2 3 4

 

dpua.info

Метки: выборы, Михаил Соколов, ОБСЕ

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.