Окупанти затопили головну насосну станцію Каховського магістрального каналу

Ворог затопив головну насосну станцію Каховського магістрального каналу, є загроза, що південь залишиться без зрошення.

Про це повідомив депутат Херсонської облради Сергій Хлань у Facebook.

«На жаль, інформація про затоплення ГНС (головної насосної станції) Каховського магістрального каналу внаслідок обстрілу окупантів, підтверджується. Це загрожує тим, що Південь залишиться без зрошення, а Іванівський та Генічеський райони Херсонської області та частина Запорізької без питної води», - написав Хлань.

kahovskyj-kanal

Як повідомив Центр журналістських розслідувань з посиланням на працівників управління головного Каховського магістрального каналу (УГКМК), 30 листопада на головній насосній станції управління головного Каховського магістрального каналу (УГКМК) були затоплені всі підземні приміщення, розташовані нижче рівня води – це чотири поверхи загальною висотою 16 метрів.

 

Зазначається, що протягом листопада російські окупанти постійно обстрілювали УГКМК, Любимівку і Каховку з боку Таврійська і Нової Каховки. Суто технічно будівлю ГНС зруйнувати або підірвати дуже складно. Однак через потужні обстріли був підірваний шандор – затворний щит для утримання та спуску води – п’ятої робочої машини. Теоретично це не мало би призвести до пошкодження робочої магістралі каналу. Але там могла виникнути вибухова хвиля, яка могла розірвати камеру одного з насосів. «Утім, що б не було причиною, герметизація ГНС порушена, а її машинну залу затопило ґрунтовими водами. Це – факт», – розповіли співробітники УГКМК.

 

За словами фахівців, через підтоплення нижніх поверхів будівлі ГНС у воді опинилась система вентиляції, дренажні насоси, всі десять основних насосних агрегатів (два з яких разом із електродвигунами), ліфтові шахти. Пошкоджені шафи управління. На всій території УГКМК зупинене електропостачання, а потужності запасного дизель-генератора не вистачить для роботи об’єктів каналу. Та й де зараз цей генератор – ніхто не знає. Працівники припускають, що його викрали російські військові.

 

Вціліла частина електродвигунів, розташованих вище рівня води в будівлі головної насосної станції. Проте, якщо протягом місяця всю воду не відкачати з машинної зали станції, то через морози і високу вологість вони також вийдуть з ладу і відновити їх буде складно.

 

Для точного розуміння причини і характеру всіх пошкоджень та їхнього усунення потрібен доступ водолазів до будівлі ГНС. Однак окупанти вже давно не допускають на територію УГКМК його співробітників і розпустили всю охорону. Там перебувають військові з «днр» і «лнр», а також призначене загарбниками нове «керівництво» каналу.

 

За словами працівників каналу, без постійного підкачування дніпровської води бетонні плити по всьому руслу каналу взимку під дією льоду можуть бути зруйновані. Тож пошкодження і затоплення головної насосної станції можуть призвести до поступового знищення всіх об’єктів магістрального каналу, до яких входять 61 насосна станція і близько 200 технічних споруд.

Джерело: UA News

Метки: Каховський канал, Херсон