Місцеві вибори 2020: як голосуватимуть виборці, які знаходяться на самоізоляції і в лікарнях

Як голосувати під час пандемії, коли багато хто опинився на самоізоляції, як бути тим виборцям, які перебувають у лікарнях, чи пройдуть вибори у "червоних" зонах про це Українському радіо розповіла заступник генерального директора і керівник програм Комітету виборців України Наталія Линник.

Напередодні на онлайн-брифінгу Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив про правила проведення виборів під час пандемії, які МОЗ розробили разом з Центральною виборчою комісією. "Правила проведення виборів були затверджені постановою Уряду, в якій було враховано всі правила, яких треба дотримуватися під час проведення виборів. Постанова була розроблена разом з Центральною виборчою комісією.

Вибори на територіях, де встановлено "червоний" рівень епідеміологічної небезпеки теж будуть проводитися.

Передбачено і те, що люди, які будуть знаходитися у цей період на домашній самоізоляції, зможуть подати відповідну заяву до 20:00 п’ятниці, як йде перед виборами, щоб до них приїхала бригада і вони могли голосувати.

Люди, які перебуватимуть у лікарнях, зможуть голосувати на місцях за допомогою виїзних бригад.

Навиборчихдільницяхбудепередбаченийцілийкомплекспротиепідемічнихзаходів: вхіддоприміщеннябудевідбуватисявиключновмасках, чіткопередбаченесуворедотриманнядистанції, обов’язковомусятьбутиантисептики, людиповиннібудутькористуватисясвоїмиручками. Якщо на дільницю прийде людина з ознаками коронавірусної хвороби, то для неї повинно буде передбачено окреме місце, де вона зможе проголосувати."

Метки: выборы, коронавирус