Європейські цінності працюють коли все навколо добре

Війна, війна, війна...
Це слово зараз лунає з телевізора, їм наповнений інтернет, воно просочується до нас кожної години. Останні місяці стало зрозуміло чого коштують європейські цінності.
Якщо Німеччина та Ізраїль заперечують ймовірність військових дій на території України та відмовляють через це нам у постачанні зброї, то чому вони призивають своїх громадян залишити територію нашої країни? Для мене висновок непростий, але очевидний.
Європейські цінності працюють коли все навколо добре, країни та люди стають заможнішими, один одному брат і сестра. Але в скрутних умовах кожна з країн, яка сповідує гуманістичні цінності, починає повертатися лише до своїх власних інтересів.
Тому сьогодні європейські цінності товар просроченний та низької якості. Усе більше в наших політичних, військових та економічних відносинах займають країни, які дистанцюються від ЄС: Велика Британія та Польща.
Тому нам потрібно зменшувати просування до ЄС і НАТО, які нас не бачать у себе в найближче десятиріччя, і зробити ставку на двосторонні відносини.
Рух в їх напрямку повинен бути лише для підвищення наших внутрішніх стандартів, але розрахунок і вигода повинні бути перед усім.
Олексій Дорошенко