Щодо Чорного моря, Криму і принижень Путіна

Є таке поняття - критична маса. Воно діє в будь-якій сфері життя. І на війні також.

Прямо зараз російські пропагандисти вимагають від Путіна терміново захопити Одесу. Почати з морської блокади. А потім і штурму міста. Потрібно діяти швидко і жорстко, задіяти флот, авіацію, десант. Ну, ви розумієте - маячня на рівні психдиспансеру. Нібито все це у Росії залишилось. І ніби воно боєздатне. Просто "нєт політічєской волі".

Кілька місяців на початку року Росія мала шанс хоча б спробувати втілити мрії окупанта. Тепер накопичена критична маса поразок на Чорному морі зробила цю тему нереалістично божевільною.

Ну, справді, треба бути абсолютно хворим, щоб на фоні примусової мобілізації цивільних в Росії казати про якусь армію, яку терміново треба задіяти.

Критична маса поразок накопичувалась давно:

- Спочатку Росія втратила флагман ЧФ РФ, який був знищений ЗСУ

- Потім Росія втратила Остров Зміїний, який був деокупований ЗСУ

- Росія втратила багато кораблів, в тому числі десантні, які були підбиті ЗСУ

- Росія отримала від спецслужб України удари по військових аеродромах в Криму

- Росія втратила всю авіатехніку, що була придатна до використання у Криму на момент початку війни. Зараз все, що там є - перегнано з Росії

- Зрештою Росія була вимушена ховати кораблі від української армії в бухтах Криму та в Новоросійську

- Оскільки Росія почала слабшати, то її вплив в Криму став теж непевним. І через очевидну слабкість окупанти отримали і удар по кримському мосту (що на початку війни здавалось чимось неймовірним)

- На фоні військових поразок Росія погодилась на зернову угоду, щоб прикрити свої власні військові кораблі. І вже на цьому етапі прямо визнала військову поразку в Чорному морі. Бо неможливо одночасно під егідою ООН возити зерно з Одеси, і захопити саму Одесу. Можна зробити тільки щось одне. І Росія визнала: війна на Чорному морі добігла кінця (де-факто)

- Як результат своєї слабкості Росія отримала ще й удар по флоту прямо в бухті головної військової бази, задача кораблів якої була контролювати Чорне море. Грандіозний ляпас особисто Путіну. Я вже не кажу про путінський почет, який погрожував за таке ядерним ударом, малював червоні лінії і все таке

- Росія на емоціях вийшла з зернової угоди, але через кілька днів, заспокоївшись, як мала дитина, була вимушена повернутись.

Бо топити кораблі під егідою ООН - найгірша ідея, та й взагалі намагатись зупинити зерновий коридор будь-яким шляхом - поразка Росії. Всі медіа по всьому світу напишуть: Росія нанесла ракетний удар по кораблях / портах, зерно не поїде до голодних

- І, нарешті, Росія попросила в України гарантії безпеки для зернового коридору. Тобто - попросила ЗСУ не топити ЧФ РФ. Це окремий ляпас в ляпасі

Це принизливе для Путіна прохання до тих, кого він ще нещодавно не визнавав владою.  Не визнавав країною. Не визнавав ніким. А тепер - просить. Ниє. Скиглить. Просить гарантії безпеки.

Бо кожне відео ударів по кораблях ЧФ РФ, по мосту, по аеродромам - це приниження особисто Путіна. І він шукає будь-які рішення, щоб принижень було менше. Але ставатиме тільки гірше.

Загалом те, що Путін просить гарантії в України, лише додає аргументів до тези вище: засобів вести бойові дії в Чорному морі Росія більше немає. Штурмувати Одесу можуть тільки в хворій фантазії російських нацистів.

Маючи такий багаж "перемог", можна стверджувати, що Росія досягла критичної маси поразок на Чорному морі. Але втратила не лише шанс окупувати все українське узбережжя. Після "зернового" приниження Росія взагалі втратила саме Чорне море в цій війні.

Кожне приниження російської армії та Путіна наближає Україну до закінчення війни в статусі переможця. Бо на цій війні мінімум щонеділі вигадують новий спосіб принизити Росію. А перемог Росія немає.

Грати в таке Путін буде ще довго.

Але рано чи пізно наступить критична маса загальних поразок, яка змусить росіян визнати очевидне вже для всіх в світі: війну в Україні Росія програла, час вертатись в Бєлгород і захищати його від атак з Воронєжу.

Петро Шуклінов