Вівторок, 25 червня 2024 року

Про Ердогана та Маска: що означають їх заяви

Довго шукав для себе пояснення заяві "Ізраїль - не країна". Її зробив Реджеп Ердоган під час мітингу на підтримку Палестини.

Також шукав для себе пояснень, чому останніми місяцями Ілон Маск робить погані заяви, одну за одною.

Щодо Ердогана, я зрозумів доволі швидко, щойно побачив фото натовпу у Стамбулі. Він сказав те, що мав сказати. Не можеш подолати силу - очоль її.

Натовп - це таки сила. Особливо якщо ми ведемо розмову про гібридну війну. Адже усе, що відбулося навколо атаки Ізраїлю проти терористів ХАМАС - це частина саме гібридної війни. Виграючи (поки що, і дай Б-г остаточно) військово, Ізраїль тим не менш програє інформаційну війну. Гадаю, саме на це і був розрахунок в тих, хто ініціював атаку ХАМАСу.

Ефект ми вже побачили. Мусульманський світ кипить. Критерій "свій-чужий" проявився із разючою силою. Для реакційної частини суспільства мусульманських країн не має значення, що бойовики ХАМАС напали на Ізраїль та вбили майже 1700 осіб. Для них має значення лише солідарність зі "своїми" та відчуття ненависті до "чужих". Розумна частина того ж суспільства у цій ситуації просто мовчить, бо так безпечніше. Тож гібридна війна пішла далі своєю смердючою стежкою. Завдання виконано: арабським світом та деякими мусульманськими країнами пронеслася хвиля мітингів проти Ізраїлю.

Тут не треба шукати справедливості, ми маємо лише технологію. Вона дуже схожа на ту, що застосувала росія протягом 2014-2023 років. Не зважаючи на повну абсурдність звинувачень проти України, ми бачимо, що величезна частина російського суспільства повірила у пропаганду та тепер охоче підтримує атаку на Україну. Те саме зараз відбувається у арабському світі. Пристрасті розпалюються. Що далі? Мабуть, організатори мріють "запалити" Близький Схід. Звісно, що це буде на користь пуйлу.

На щастя, є розумні політики. Ердоган - саме такий. Він сказав те, чого вимагав натовп. Він не міг сказати інакше у країні, яку потужно б'є величезна інфляція та якій загрожує економічна криза.

Але це не означає, що Ердоган йтиме на військовий конфлікт з Ізраїлем. Принаймні, поки що не означає. Але означає, що Ердоган увійшов до інтриги, і тепер намагатиметься щось здобути для себе та Туреччини. Так він завжди робив як політик великого калібру та вкрай видатна постать у масштабах світу.

Вкрай рекомендую з цього приводу відео російського експата Дмитра Чорнишевського (а.к.а. Савромат). Посилання дам у коментарі.

Тепер щодо Маска. То він підтримує ХАМАС, то каже, що Іран надто наближається до військових баз США, розташованих навколо нього. Складається таке враження, що він трохи поплутав береги.

Але я гадаю, відбувається дещо інше. Маск починав як видатний підприємець, винахідник та футуролог. Створювач Tesla та SpaceX дійсно є експертом у своїй сфері. Але, вкрай непомітно для себе, він перетворився на світового інфлюенсера. І мабуть, що Остапа (тобто, Ілона) понесло. Особливо після купівлі Twitter.

Він продовжив робити заяви. Але раніше ці заяви стосувалися сфер, у яких Ілон розуміється. А тепер - тих сфер, навколо яких надто багато складношей. У відносинах України-росії, Ізраїлю-Палестини чи Ірану-США він не є експертом, та не відчуває тонкої межі, коли краще помовчати. Гадаю, що його також активно провокують на такі висловлювання.

Якщо взяти його останню заяву, що Іран надто наближається до військових баз США навколо нього, - усе виглядає дотепно. Дотепно за однієї умови - якщо не знати, як багато Іран зробив для того, аби озброїти терористичні угрупування (ХАМАС) та країни (росії), та скільки смертей створила його діяльність. Тож заяви Ілона виглядають так само тупо, як ніби він поглузував би з недотепкуватих жертв Чікатіла чи італьінської мафії. "Зазвєздєніє" - це вкрай заразна хвороба, що зазвичай вражає саме зірок та селебрітіс.

В будь-якому разі, рекомендую дивитися не на слова, а на предметні дії. Саме вони мають значення. Не вважаю Ердогана та Маска ворогами України чи Ізраїлю. Принаймні, поки що вони ними не є.

Яка тут мораль? Лише одна. Розум даний людині, аби бачити власну межу. Низький уклін Сократові.

Лямец Сергей

 

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.