Неділя, 19 травня 2024 року

Про держапарат та закономірності кадрової політики або нащо «викинули» Кубракова

Перше і головне: обговорювати закономірності кадрової політики нашої влади — це приблизно те саме, як колись, здається, Вінстон Черчилль [прем'єр-міністр Великобританії у 1940—1945 та 1951—1955 роках] казав про кадрову політику кабінету [кремлівського диктатора] Йосипа Сталіна: нагадує боротьбу бульдогів під килимом — розібратися неможливо і лишається тільки чекати, чий труп викинуть.
Ну ось викинули «труп» Кубракова. Можна лише здогадуватись, чому і як, але загальна схема мені бачиться так. Річ у тім, що зараз у нас, на мою думку, немає ледь не п’ять міністрів. І тут є подвійні речі.
Насамперед це наочне підтвердження того, що колись сказав наш президент, що країною керує він і п’ять менеджерів, і більше ніхто не потрібен. І це [звільнення Кубракова] все пояснює. Тому не варто всерйоз перейматися тим, що черговий міністр втратив свою посаду.
Але тут ми виходимо в іншу тему. Річ у тім, що у світовій практиці держуправління є таке поняття як кількість чиновників та силовиків на тисячу населення. У нас до повномасштабної війни ці цифри були в рази перевищені.
Більше того, під час повномасштабної війни, є різні відомості і я не можу гарантувати їхню точність, але кількість людей у держуправлінні збільшується. Причина цілком зрозуміла — вони отримують бронь [від мобілізації].
Сьогодні я розмірковував на жорсткішу тему, ніж ця, — про ухилянтів. І вважаю, що ухилянтів слід шукати не серед звичайного цивільного населення — у нас основні ухилянти перебувають у держапараті.
Але як це пов’язано зі звільненням Кубракова? Це пов’язано не безпосередньо з ним, а з тим, що в країні за відсутності міністрів і міністерств, що практично не працюють, нічого не змінюється. Тому вони сміливо можуть бути скорочені.
Але звільнення Кубракова не тільки не призвело до скорочення штату, а уряд збирається створити ще нові міністерства, розділивши мінрозвитку громад, територій та інфраструктури. Тому набагато шкідливіше не звільнення Кубракова, а те, що ще одне міністерство під це створюють.
Втім, це ілюстрація того, що ситуація зміниться лише тоді, коли у тому ж Офісі президента зрозуміють необхідність тотального скорочення держапарату.

Сергій Гайдай, політтехнолог

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Май 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.