Неможливо перемагати коли руйнується економіка, а влада часом “шукає” ворогів серед опонентів чи громадянського суспільства

Моя поінформованість не дозволяє бути надто оптимістичним. Є перебої з постачанням боєприпасів, з технікою та — важливо — зі стратегією. Коли суспільство не тільки не розуміє, що буде далі, а й не бачить в державі самовизначеного цілеспрямованого і організованого субʼєкта, воно не може бути впевненим у майбутньому.
Так чого ж очікувати? Сценаріїв насправді багато. Від «замирення» до переходу в наступ.
Не лише генеральний штаб чи НАТО розглядають різні сценарії, але й економісти — бо неможливо перемагати коли руйнується економіка. Неможливо масштабувати виробництво дронів, коли на бізнес тиснуть силовики.
Ще одне актуальне питання до політиків. Вони бачать суспільство партнером чи ворогом? Насправді лише росія та російська армія, їхні агенти і корупція як явище є нині ворогами України. Проте влада часом “шукає” ворогів серед опонентів чи громадянського суспільства. Хейтить людей, які висловлюють думку, що різниться від офіційної.
Час аргументованих дискусій та діалогу, а не сварок і пошуку “зради”. Україна сильна, коли ми спільно діємо. Щойно починається розбрат, ми програємо.
Надважливе завдання — випереджати технологіями протидії технологічний потенціал ворога. Ми маємо продукувати нові технології в дронах, які будуть ефективними проти радіоелектронної боротьби ворога і, відповідно, розвивати технології РЕБ для протидії ударним дронам ворога. У цьому бізнесу однозначно потрібна допомога держави. Бізнес потребує гарантованих замовлень, допомоги з закупівлею дефіцитних компонентів, відкритості технологій і можливості співдіяти з державними конструкторськими бюро. Отже, ми знову бачимо необхідність спільнодії заради перемоги.
Андрій Длігач

За результатами обговорень в Спілка українських підприємців - СУП
Коаліція бізнес-спільнот за модернізацію України
Board