Субота, 20 квітня 2024 року

Мир для жертв і мир для агресорів

Цитати з інтерв'ю Папи Франциска, в якому понтифік закликає до переговорів для припинення воєн в Україні та на Близькому Сході, впевнений, є чудовим прикладом подвійних стандартів, які стали суттю політики країн так званого «глобального Півдня». І Папа, який має бути виразником цінностей, є чудовим транслятором настроїв цього світу. Аргентинський політик у ньому, схоже, перемагає римського понтифіка.

Папа говорить про «мужність білого прапора», але чомусь пропонує розпочати переговори Україні та Ізраїлю. Він звертається не до агресора, не до Росії, яка може припинити війну проти України за один день – просто тому, що війна на території Росії не йде, а мешканці цієї країни насолоджуються миром на тлі страждань своїх українських сусідів.

Він звертається не до тих, хто напав, а до тих, на кого напали. І фактично радить їм здатися
І він звертається не до «Хамасу», хоча саме керівництво цієї організації утримує ізраїльських заручників і може легко припинити страждання мирних жителів Гази, а не використовувати їх як «живий щит» для збереження бази терору.

Він звертається не до тих, хто напав, а до тих, на кого напали. І фактично радить їм здатися та зберегти умови для подальшого удару і знищення. Але Папа в цьому не самотній. За останні роки ми чули подібні заяви від багатьох світових лідерів, які продовжували плескати Володимира Путіна по плечу. Я ніколи не розумів, чому ці лідери не роблять висновків із подій останніх десятиліть.Мир після війни Росії та Грузії, який фактично означав «повзучу анексію» грузинських територій Росією, лише посилив російські апетити. Захоплення Криму, яке супроводжувалося не війною, а виведенням з півострова українських військових, перейшло в диверсії та фактичну окупацію українського сходу. Прагнення України домогтися відновлення територіальної цілісності мирним шляхом спричинило напад у лютому 2022 року. І при цьому хтось думає, що з агресором можна домовитися. Що його можна «утихомирити».

Папа Римський Франциск цілує прапор України зі знищеного армією РФ українського села, який йому подарували разом із браслетом із металу з «Азовсталі» та пачкою солі з останньої партії комбінату «Артемсіль». Ватикан, 24 лютого 2023 року
Папа Римський Франциск цілує прапор України зі знищеного армією РФ українського села, який йому подарували разом із браслетом із металу з «Азовсталі» та пачкою солі з останньої партії комбінату «Артемсіль». Ватикан, 24 лютого 2023 року
Дивні уявлення. Уявлення, які довели світ до Другої світової війни та, певен, можуть спровокувати Третю світову війну. Тому що капітуляція перед агресором завжди призводить до посилення його амбіцій.
Віталій Портніков
Крим. Реалії

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.