Понеділок, 17 червня 2024 року

Про альянси: ми в центрі, а не на периферії

Якщо погодитися, що інтеграції в ЄС і НАТО - це окремі випадки, то мене завжди цікавило, чому ми постійно просимося, щоб нас кудись взяли, якщо ми цілком можемо щось створювати самі і вести за собою. Тому коли я став міністром, почав реалізовувати стратегію малих альянсів.

І ось ми зробили черговий крок - офіційно започаткували сьогодні в Києві новий тристоронній альянс України, Великої Британії та Польщі. Я вдячний британській колезі Ліз Трасс і польському колезі Збіґнєву Рау за підтримку цієї ініціативи. Останні деталі «доточували» буквально ще сьогодні протягом дня. Але нам вдалося, тому що ми троє хотіли, щоб нам вдалося.

Я вірю, що в історичній перспективі нова вісь Лондон-Варшава-Київ зробить важливий внесок у зміцнення Балто-Чорноморського простору та створення нової геополітичної реальності в нашій частині Європі.

Звісно, на протидію поточним викликам сьогодні йде весь робочий і особистий час. Але життя - це не лише вирішення сьогоднішніх проблем. Ми не забуваємо про довгострокові, стратегічні завдання України і продовжуємо втілювати стратегію проактивної зовнішньої політики. Якщо через російські погрози ми відмовимося від свого довгострокового курсу та дозволимо Росії затягнути нас у безперервне реагування на їхні вимоги та погрози — ми ніколи не зможемо перемогти.

Лише проактивні дії на довгострокову перспективу здатні докорінно переломити хід цієї гібридноі війни. Створення нового тристороннього альянсу — саме такий крок.

На карті ви бачите, як новий формат вмонтовується у нашу ширшу стратегію малих альянсів України - Люблінський трикутник, Асоційоване тріо, Квадрига з Туреччиною. Система малих альянсів здатна вже сьогодні швидко вирішувати конкретні нагальні проблеми. Посилювати обороноздатність. Втілювати вигідні економічні проєкти. Розвивати транспортну інфраструктуру. Зміцнювати енергетичну безпеку. Протидіяти спільно гібридним загрозам.

В учасників цих об’єднань немає проблем з чітким розумінням загроз і кроків, які необхідні для ефективної протидії цим загрозам. Тут все на довірі і простому запитанні «Кажи, що треба робити?».

У нас є стратегія, ми йдемо вперед. Ми в центрі, а не на периферії. Криза пройде, а Україна залишиться - сильна, з сильними альянсами.

Дмтро Кулеба

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.