Історичне рішення

Визнання Німеччиною Голодомору геноцидом українського народу — це не просто історичне рішення. Це подія, про яку нам багато років казали: ніколи цього не буде. Просто тому, що не буде. Але принцип зовнішньої політики Президента Зеленського полягає в тому, що немає нічого неможливого.
Над цим рішенням працювало багато людей на всіх рівнях. Від Президента до дипломатів, експертів і громадськості. Ми говорили, переконували, роз’яснювали. Цієї осені я провів окремі розмови з кожною демократичною фракцією Бундестагу. Нарешті рішення є і я глибоко вдячний депутатам ФРН за це.
Але окремо я хочу подякувати своїй колезі, главі МЗС Німеччини Анналені Бербок. За те, що погодилася разом зі мною відвідати меморіал Голодомору у Києві, за те, що вшанувала жертв свічкою і відчула цю трагедію, і за те, що після цього міністерство, яке вона очолює, змінило свою думку та вперше підтримало визнання Голодомору геноцидом.
Цей крок відновлює історичну справедливість та вшановує пам’ять мільйонів жертв геноциду, який Сталін і його поплічники вчинили проти нашого народу. Світ не зміг зупинити цей злочин тоді, але може хоча би зупинити російську брехню про нього зараз і назвати його тим, чим він був: геноцидом.
Дмитро Кулеба