Несмотря на карантин выходного дня, второй тур выборов на Днепропетровщине состоится

Уже 15 ноября в Днепропетровской области состоится повторное голосование по выборам депутатов в Славгородской поселкового, Николаевской и Великомихайловской сельских советов. Также повторно будут выбирать депутатов Затишнянськои и Раевской сельских советов, но дата еще не определены. А 22 ноября состоится второй тур выборов городских голов Днепра и Никополя.

Также планируется второй тур в Кривом Роге. И несмотря на то, что накануне Правительство внедрило карантин выходного дня, на организацию и проведение самих выборов карантинные ограничения не распространяются. Об этом нашему сайту сообщил член Центральной избирательной комиссии Сергей Постивый.

- Люди не обмежені в можливості реалізації свого конституційного права. Тобто, вони мають чітко усвідомлювати: навіть в запровадженні карантину вихідного дня, забезпечення голосування буде відбуватись відповідно до положень виборчого кодексу, але з певними обмеженнями які існують на сьогоднішній день – зазначає Сергій Постівий.

Правила безпеки на виборчій дільниці нічим не відрізнятимуться від тих, що були впроваджені під час першого туру 25 жовтня. А саме:
-при вході на дільницю вимірюватимуть температуру,
-при вході та у самому приміщенні для голосування буде нанесена розмітка, яка вказуватиме на дотримання дистанції,
-усі учасники виборчого процесу мають бути в масках;
-будуть встановлені дезінфікуючі засоби для рук,
-окремі кабінки голосування для людей, що мають ознаки захворювання.
У ЦВК зазначають, що вони зробили роботу над помилками, врахували усі недоліки та неточності які були виявлені у першому турі і провели роз'яснювальну роботу із членами дільничних виборчих комісій. І тому на другий тур місцевих виборів у ЦВК йдуть із впевненістю у безпечності проведення виборів. ЦВК підготували ще більше методичок з безпеки та інформаційних плакатів, які будуть розміщенні на дільницях.

Та попри кропітку підготовку до другого туру місцевих виборів, у ЦВК не виключають того, що явка 15 та 22 листопада може бути нижчою, ніж була 25 жовтня. Зокрема, і через карантин вихідного дня..
- В окремих громадах вже відбулись повторні голосування 8 листопада і по динаміці ми бачимо, що кількість виборців зменшується, – зазначив Сергій Постівий.
25-го жовтня на місцевих виборах у Дніпропетровській області з більш ніж 2 400 000 виборців своє право голосу використали лише 34% виборців.

 

Метки: выборы, карантин выходного дня