Археологічна експедиція проводить дослідження кургану, який розташований у Підгороднянській громаді на березі річки Самара. Останнім часом навколо необхідності його розкопки палка дискусія у публічному просторі. Його називають Белюховою могилою. Але, як повідомив Відкритому начальник Дніпровської експедиції “Охоронної археологічної служби України” Інституту археології НАН Дмитро Тесленко насправді це інший курган, який має охоронний номер 6068. Завдяки проекту OldMaps, який веде відомий активіст Артем Костенко, вдалося встановити, що це два різних об’єкти.
До речі справжня Белюхова могила зараз опинилася на території приватного дачного містечка, і археологи туди потрапити не змогли.
Під час дослідження кургану 6068 було виявлено, що він знаходиться в занедбаному стані, на ньому підрізані схили, є перекопи, в яких утворили звалище мусору.
Зараз археологічні розкопки дійшли до первинного рівня того степу, з якого розпочали насипати курган. Там було знайдено перше поховання Ямної археологічної культури, ранній бронзовий вік, яке датується серединою третього тисячоліття до нашої ери. В похованні археологи знайшли глечик, якому 4,5 тисячі років.
Метки: курган