Историки собираются искать могилы, расстрелянных на Игрени пациентов

В Днепре решили детальней изучить судьбу пациентов Игренской психиатрической больницы, расстрелянных в годы Второй Мировой войны. Об этом на своей фб-странице начальник управления по вопросам охраны культурного наследия Днепра Надежда Лиштва 

и_0

«Дані щодо кількості хворих яких розстріляли відрізняються. За офіційними даними відомо про 80 осіб, проте в ході слідства встановлено що кількість жертв сягала 60 осіб. На початок окупації на лікуванні в Ігренській лікарні знаходилось 1400 хворих, під час судового процесу суд сприймав цю цифру як сталу не враховуючи кількість пацієнтів що були виписані, втекли, померли та ін. За даними слідства відомо, що близько 1000 хворих були отруєні.
Надзвичайною комісією з розслідування німецьких злодіянь у жовтні 1943 р. було ексгумовано тіла загиблих усього з 30 ям. А в ході слідства по «справі Ігренських лікарів» було досліджено ще 5 ям – поховання на Ігренському цвинтарі, в силосній ямі на колишньому господарчому дворі (біля свинарника), на території лікарні (басейн) та біля залізниці. На території лікарні були досліджені найбільші поховання, частина менших була не виявлена.
З 1975 років розпочалась забудова території колишнього кладовища, в тому числі на ній було зведено дитячий заклад і багатоповерхові житлові будинки.
Найближчим часом плануємо виїзд на Ігрень для пошуку втрачених поховань», - отмечается в сообщении.

и и_2

Метки: Игрень, психиатрическая больница, раскопки