Почему не стоит стыдиться обращаться за психиатрической помощью

- Моей дочери из-за нервов по работе все время снятся кошмары. Говорю, покажись доктору. А она - "я в дурку не пойду!". Как убедить ее обследоваться?
Юлия Николаевна, Днепр

- Юлия Николаевна, добрый день. Ответ на ваш вопрос дают специалисты Днепропетровской многопрофильной больницы по оказанию психиатрической помощи.

- Гамівні сорочки, слина та піна коло рота, решітки на вікнах та неадекватні пацієнти – з цими та іншими не менш яскравими ярликами суспільство, на жаль, асоціює психіатрію.

Вважається, що психічні захворювання – це щось ганебне і непристойне, що пацієнти в психлікарнях божевільні та небезпечні, а госпіталізація до такої установи закриває дорогу у звичайне життя та залишає клеймо на все життя. Але це не так!!! Не потрібно боятися слів «психіатр» та «психіатрична лікарня» - не треба демонізувати ні спеціалістів, ні стаціонар.

Психіатрична лікарня – це місце, де людина, як і в будь-якій іншій лікарні, проходить обстеження і отримує необхідне лікування, а звернення до лікаря-психіатра це не діагноз.

"Забобони" щодо психіатрії змушують людей приховувати факт лікування у психіатричному закладі та різними способами уникати визнання можливої проблеми.

Метки: психиатрическая помощь