Можно ли лечиться у семейного врача при туберкулезе

- «Днепр Вечерний», здравствуйте. У меня туберкулёз. Могу ли я лечиться у семейного врача?
Николай Воронцов, Каменское

- Николай, добрый день. Ответ на ваш вопрос мы нашли на официальной странице Министерства здравоохранения Украины.

- Пацієнти з туберкульозом можуть лікуватися у свого сімейного лікаря в рамках нового пакету "Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги".

Національна служба здоров’я України уклала договори на суму 85 млн 811 тисяч гривень з 434 закладами первинки.
Щойно пацієнт перестає виділяти мікобактерію туберкульозу (необхідне лабораторне підтвердження), він може жити вдома та спостерігатись у сімейного лікаря, який контролює хід лікування.

Щоб безоплатно отримати допомогу, потрібно мати електронне направлення з відповідним діагнозом, видане лікарем-фтизіатром. Далі слід звернутись до найближчого закладу первинної допомоги, який має контракт з НСЗУ за відповідним пакетом.

До нового пакету входить:
контрольоване лікування, моніторинг, нагляд, психосоціальна підтримка пацієнтів,
динамічне спостереження за станом пацієнта,
організація забору біологічного матеріалу для подальшого дослідження в регіональному фтизіопульмонологічному центрі,
визначення спільно з пацієнтом моделі лікування на підставі рекомендації лікаря-фтизіатра та лікарів інших спеціальностей у разі супутніх патологій,
організація та забезпечення пацієнтів протитуберкульозними препаратами. Ці ліки сімейні лікарі отримуватимуть від фтизіопульмонологічних центрів.

Тариф за супровід і лікування одного пацієнта становить 775 гривень. До тарифу застосовують коефіцієнти, які стимулюють ефективне лікування. За той місяць, коли пацієнт завершить лікування, заклад отримує вдвічі більшу суму (775*2). За інші місяці лікування коефіцієнт становить 0,75.

Метки: туберкулёз