Если предлагают лекарства от коронавируса

- Мне уже предлагали препарат для профилактики и лечения коронавируса. Но, насколько я знаю, такого препарата еще не существует. Или такой препарат уже есть?
Е.В. Корзун, г. Новомосковск

Ответ размешен на сайте Государственной службы Украины по вопросам пищевых продуктов и защиты потребителей.

- До Держпродспоживслужби останнім часом почали надходити звернення громадян щодо розповсюдження реклами лікарських засобів з інформацією щодо лікувальної/профілактичної дії на коронавіруси.

Звертаємо увагу, що наразі в Україні не зареєстровано жодного лікарського засобу, який має відповідні показання до застосування в якості лікування/профілактики проти коронавірусу COVID-19.

Тому інформація для споживачів реклами про можливість придбання лікарських засобів, що мають лікувальну/профілактичну дію на коронавірус – наразі є незаконною, недобросовісною рекламою, вводить/може ввести в оману споживачів реклами. завдати шкоди особам, державі та суспільству внаслідок неточності, недостовірності, перебільшення. Ця реклама є спекуляцією на суспільних настроях населення заради прибутку.

Наголошуємо, у разі встановлення фактів розповсюдження такої реклами до порушників будуть вжиті заходи, передбачені статтями 26, 27 Закону України «Про рекламу» та Порядком накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 № 693.

У рекламі лікарських засобів, медичних виробів та методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації забороняється розміщення:

- відомостей, які можуть справляти враження, що за умови застосування лікарського засобу чи медичного виробу консультація з фахівцем не є необхідною;
- відомостей про те, що лікувальний ефект від застосування лікарського засобу чи медичного виробу є гарантованим;
- тверджень, що сприяють виникненню або розвитку страху захворіти або погіршити стан свого здоров'я через невикористання лікарських засобів, медичних виробів та медичних послуг, що рекламуються;
- тверджень, що сприяють можливості самостійного встановлення діагнозу для хвороб, патологічних станів людини та їх самостійного лікування з використанням медичних товарів, що рекламуються;
- посилань на лікарські засоби, медичні вироби, методи профілактики, діагностики, лікування і реабілітації як на найбільш ефективні, найбільш безпечні, виняткові щодо відсутності побічних ефектів;
- посилань на конкретні випадки вдалого застосування лікарських засобів, медичних виробів, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації звертатися до Держпродспоживслужби та її територіальних органів.

Адрес: 49006, Днепропетровская обл., г. Днепр, ул. Философская, 39 а.
Тел.: (068) 565-46-39
e-mail: gudpss@dp.consumer.gov.ua

Метки: лекарства от коронавируса