Что такое полипозный риносинусит

- Здравствуйте, “Днепр вечерний”. Муж в последнее время жалуется на заложенный нос. Сходил к врачу, врач выписал ему бумажку с диагнозом “полипозный риносинусит”, а что это мы не знаем.
Зоя Тимофеевна, г.Каменское

- Зоя Тимофеевна, добрый день. На ваш вопрос дает ответ оториноларинголог Днепропетровской областной клинической больницы им. И.И. Мечникова Анатолий Бакаев.

- Поліпозний риносинусит - це хронічне захворювання, що супроводжується утворенням поліпів в порожнині носу та навколоносових пазухах, що призводить до утруднення дихання, закладеності носу, зниження або відсутності сприйняття запахів, появі виділень з носа, головного болю.

Поліпи в носі часто асоційовані з бронхіальною астмою або астматичним бронхітом, алергією.

Хірургічне лікування передбачає видалення поліпів строго відповідно до принципів FESS - функціональної ендоскопічної ріносинусохірургіі.

За довгий період обласна клінічна лікарня ім. І.І.Мечникова накопичила досвід діагностики та лікування хворих на дану патологію. В результаті комплексного підходу у відділені отоларингології №1 досвідчені лікарі проводять операцію з видалення поліпів за допомогою шейверної (мікродебрідерної системи) і спеціальних борів.

Операція виконується тільки з використанням відеоендоскопічної техніки з високою роздільною здатністю.

Поліпозний риносинусит є хронічним захворюванням. Рецидиви (зростання поліпів в носі) спостерігаються, але при дотриманні техніки операції відповідно до принципів FESS і грамотного медикаментозного лікування до і після операції можна досягти тривалої ремісії.

Метки: полипозный риносинусит