Что делать с бородавками

- Привет, “Вечерка”. Меня мучают бородавки, особенно на ногах. Не можете разузнать, откуда они берутся и что с этой напастью делать?
Савелий Олегович Демин, Днепропетровский район.

- Добрый день, Савелий Олегович. Вот что говорят по этому поводу спецы днепровского Центра дерматологии и косметологии профессора Татьяны Святенко.

- Бородавки — це локалізовані потовщення шкіри, а термін «підошовні бородавки» використовується для тих, які зустрічаються на підошвах ніг.

Що викликає підошовні бородавки?

Бородавки викликані інфекцією в зовнішньому шарі шкіри (епідерміс) вірусом, званим «вірусом папіломи людини». Існує багато різних штамів цього вірусу, а підошовні бородавки зазвичай пов'язані з декількома з них.

Інфекція змушує шкіру наростати й потовщуватись, що призводить до незлоякісного розростання шкіри (бородавка).
Підошовними бородавками заражаються при контакті з зараженими лусочками шкіри — наприклад, з підлоги громадських роздягалень, душових кабін і зон навколо басейнів. Вірус не дуже заразний, і незрозуміло, чому у деяких людей розвиваються підошовні бородавки, а в інших ні. Вірус потрапляє в шкіру через крихітні пошкодження на поверхні шкіри.
Підошовні бородавки не є спадковими.

Деякі підошовні бородавки можуть спричиняти незручності, особливо якщо вони присутні у зоні тертя/ тиску взуттям. «Мозаїчні бородавки» (щільно об'єднані скупчення невеликих підошовних бородавок, які нагадують мозаїку) зазвичай безболісні.

Підошовні бородавки можуть виникати в будь-якому місці на підошвах і пальцях ніг і часто вражати області тертя або тиску. Їх розмір може бути від декількох міліметрів до більш ніж 1 сантиметра. Вони можуть мати жорстку поверхню, яка виступає над поверхнею шкіри. Закритий огляд за допомогою збільшувального скла може виявляти невеликі чорні точки.

У людини може бути одна або кілька бородавок, а також можуть виявлятися бородавки в іншому місці на тілі.

Іноді буває важко відрізнити підошовну бородавку від мозолі. Вашому лікарю може знадобитися очистити область, щоб знайти чорні точки, які підтверджують діагноз вірусної бородавки. Ніяких інших досліджень, як правило, не потрібно.

Чи можна вилікувати підошовні бородавки?

Не має гарантованого лікування, але деякі методи можуть допомогти очистити бородавки. Більше шансів на успішне лікування у молодих людей з нетривалим часом появи бородавок. Якщо у вас є хвороба, яка впливає на ваш імунітет, або ви приймаєте імунодепресанти, лікування може бути менш успішним. Більшість підошовних бородавок з часом очищуються і можуть бути необробленими, якщо не викликають проблем.

Коли приймаєте рішення про те, чи слід лікувати підошовні бородавки чи ні, враховуйте наступне:

Бородавки зазвичай очищаються самі по собі, не залишаючи плям або шраму.

Успішне лікування вірусної бородавки не запобігає появі бородавок надалі.

Деякі бородавки можуть бути дуже «живучими». Лікування не завжди працює і може зайняти багато часу.

Лікування підошовних бородавок може бути болючим, особливо коли використовується рідкий азот, і може іноді залишати слід на підошві.

Метки: бородавки