В каком размере выплачивается доплата пенсионерам старше 80 лет

- Сообщалось, что пенсионеры старше 80 лет получат доплату. Когда ее выплатят и в каком размере?
С.В. Стежко, г. Днепр

Отвте размещен на сайте Пенсионного фонда Украины.
-Пенсійний фонд України з 7 квітня розпочав виплату доплати до пенсії у розмірі 500 гривень за квітень пенсіонерам старше 80 років.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2020 № 251 “Деякі питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році” з 1 квітня 2020 року пенсіонерам, які досягли віку 80 років і старше, до пенсій встановлено щомісячну компенсаційну виплату у розмірі до 500 гривень. Компенсаційну виплату отримуватимуть пенсіонери, у яких пенсія не перевищує 9205 гривень. Водночас, після встановлення такої виплати пенсія не може бути більше зазначеного розміру.
Коли пенсіонери отримають виплати:
- виплата 500 гривень за квітень розпочата тим пенсіонерам, у кого дата виплати по 7 число включно;
- інші пенсіонери старше 80 років отримали додаткові кошти у визначену їм дату виплати разом з пенсією за квітень.
Для громадян старше 80 років, які мають страховий стаж не менше 25 років чоловіки та 20 років жінки, мінімальна пенсійна виплата не може бути меншою, ніж 2600 гривень.
Відповідна щомісячна компенсаційна виплата буде встановлюватись й іншим пенсіонерам після досягнення ними віку 80 років.
Пенсійним фондом було проведено відповідні перерахунки для 1 480 тисяч пенсіонерів, які досягли віку 80 років, виготовлено виплатні відомості, які передано банкам та відділенням АТ “Укрпошта”.

Метки: доплата, пенсия