Требуется ли согласие супруги на продажу или покупку недвижимости

- Правда ли, что теперь собственник недвижимости, например, квартиры, не сможет ее продать без согласия жены? И сможет ли муж купить квартиру без согласия жены?
Н.П. Дмитриев, г. Днепр

Ответ дал заместитель начальника отдела «Днепровское бюро правовой помощи №2» Днепровского местного центра по предоставлению бесплатной вторичной правовой помощи Даниил Смага.

- Отримання згоди від одного з подружжя на купівлю або продаж нерухомого майна існувало завжди.

На сьогоднішній день законом, який регулює сімейні правовідносини, а саме сімейним кодексом, встановлено, що майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).

У цивільному кодексі також звертається увага на порядок розпоряджання майном, що є у спільній сумісній власності, та наголошується, що воно здійснюється за згодою всіх співвласників, якщо інше не встановлено законом.

Також сімейним кодексом передбачено, що дружина та чоловік мають рівні права на володіння, користування і розпоряджання майном, що належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.

Договір купівлі-продажу квартири укладається у письмовій формі та посвідчується нотаріально. Це означає, що у разі придбання квартири чоловіком у шлюбі, йому буде необхідна згода дружини на купівлю відповідного майна

Це твердження узгоджується із статтею 65 Сімейного кодексу у якій зазначено, що для укладення одним із подружжя договорів, які потребують нотаріального посвідчення і (або) державної реєстрації, а також договорів стосовно цінного майна, згода другого з подружжя має бути подана письмово.

Крім того згода на укладення договору, який потребує нотаріального посвідчення і (або) державної реєстрації, має бути нотаріально засвідчена.

Тобто при купівлі або продажу майна другий із подружжя (чоловік або жінка) надає нотаріально посвідчену згоду на купівлю або продаж відповідного майна.

Метки: недвижимость