Субота, 25 травня 2024 року

СІЛЬ ЗЕМЛІ: усі переваги земельної реформи для селян та містян

1 липня – нова ера в земельних відносинах

Мораторій в Україні 20 років стримував розвиток нашої країни. Із 1 липня, після відкриття ринку землі, країна вступила в новий етап земельних відносин.

240879762_169294475283854_8051654242925919059_n

За даними ГО "Асоціація Аграріїв Придніпров'я", якщо розділити площу всіх орних земель України на кількість жителів нашої країни, то кожен громадянин зможе отримати в районі 1 Га, бо на початок 2021 року Мінфін задекларував, що в Україні є 41,4 Га земель та 41, 6 мільйонів людей населення.

Також, згідно останніх опитувань, майже половина українців (47%) стверджують, що не мають землі у власності. А ще 5% говорять, що володіють землею, але вона і досі у процесі оформлення. Більшість тих, хто не має жодного клаптика чорнозему, проживають на сході та півдні країни. Цікаво, що саме жителі цих регіонів були найбільш проти відкриття ринку землі.

Як відомо, Україна протягом 15 років входила до переліку країн світу, де діяв мораторій на продаж землі. Сусідами нашої аграрної неньки у цьому переліку були лише Венесуела, КНДР, Таджикистан та Куба. І тільки 1 липня цього року ми вийшли на інший рівень земельних відносин.

За підсумком трьох місяців роботи вільного ринку землі в Україні здійснено 23 700 земельних угод на загальну площу 68 540 Га.
Як саме використовують власники свої аграрні території? Виявляється, що частина українців вирощують на своїй землі продукти для потреб власних родин (62%) та на продаж (5%). Ще 27% громадян здають свої гектари в оренду офіційно, а 10 % - просто за усною домовленістю. І лише 7% відмічають, що земля простоює та не оброблюється взагалі.

ilyustratyvne-foto_large

За інформацією Дніпропетровської ОДА, в нашій області вже уклали понад 1,6 тис договорів на продаж ділянок. Зросла орендна плата за землю. А значить - збільшилися і надходження до бюджету.

- Реформа перетворила землю на ліквідний актив. Її вартість постійно зростає. А ще власник може віддати її під заставу. Отримані кошти кредиту вкласти в розвиток свого господарства, - говорить перший заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Володимир Орлов.

Прямо зараз аграрії регіону завершують збирати пізні сільськогосподарські культури. Крім цього, сіють озимі зернові. Тривають роботи на полях з озимою пшеницею, ячменем та житом.

Вигода для регіону - очевидна. Але багато хто з селян все ще хвилюються, що реформа нанесе шкоди їхньому добробуту. Такого роду питання-побоювання часто надходять в нашу редакцію.

Відповіді на них ми отримали під час престура «Надання безоплатної правової допомоги у сфері земельних відносин», який було організовано Координаційним центром з надання правової допомоги за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України.

123

Що чекає селян?

Отже, відповідно до нового законодавства, тепер землевласник законно може обмінятися паєм, продати або передати землю у спадок. Закон захищає інтереси власника: продавати землю дешевше, ніж номінальна вартість, заборонено. А головне, – що завдяки реформі землевласник стає багатшим, бо зростає вартість землі й оренда. Він може і самостійно обробляти землю, бо бути фермером тепер перспективно. Цифровізація агросектора – це ще одна частина реформи, завдяки якій усі угоди на ринку стали прозорими. Тож тепер у рейдерів не буде шансів, бо власник може перевірити свої документи онлайн.
Відчутні зміни відбулися і для малих фермерів. Вони тепер можуть брати дешеві кредити на розвиток бізнесу і користуватися програмами державної підтримки. Маючи власну землю, можна без остраху вкладати кошти в техніку, інвестувати в нові технології й мати більший прибуток, вирощуючи багаторічні культури. Із власною землею фермер може не боятися, що оренду не продовжать. Аграріям, які обробляють орендовану землю, держава надала першочергове право ці ділянки викупити. Навіть із відстроченням платежів. А з відновленням зрошення землі будуть давати більше врожаю і відновити канали на своїй землі буде простіше.

За кошти від оренди землі розвиватимуться й громади – можуть будувати школи, лікарні й дороги. Система прозорих аукціонів оренди через онлайн-платформу усуває будь-яку корупцію з цього процесу. А розробивши просторове планування територій, громада залучатиме інвесторів.

172836314_105230355023600_334403739672088181_n

Місто теж виграє

І в містах українці відчують наслідки змін. Тепер купуватимуть не імпортну, а українську городину, – кажуть експерти, – бо ринок землі розвиватиме конкуренцію серед фермерів. Тож, товари будуть і якісні, і дешеві. А ще для українців в містах земля – це гарна інвестиція, — адже ціна на землю буде зростати. Економісти прогнозують, що тепер ВВП України зростатиме щороку на понад 3 % додатково. А екологи, – що відновлення зрошення допоможе боротися з посухами і врожай не залежатиме від кліматичних змін.
У Мінагрополітики очікують ухвалення закону про організацію водокористувачів та запуску агропорталу ДАР. Цими кроками, запевняють у Міністерстві, буде запроваджено повний пакет обіцяних змін земельної реформи.

ПЕРЕВАГИ

Земельна реформа створила 4 очевидні покращення:

1. Відкритий ринок землі дає можливість вільно розпоряджатися власністю і запустити економіку
2. Цифровізація створила доступ до онлайн послуг, де нема чиновника від якого залежить рішення, а отже і зменшила корупцію у земельних правовідносинах
3. Допомогла запустити меліорацію (початковий етап) – зрошувальні системи не оновлювались з радянських часів та були розібрані на металобрухт у багатьох районах. Земельна реформа запускає систему зрошення та осушення для підвищення продуктивності землі.
4. Земельна реформа зменшує рейдерство та створює бар’єри для його поширення.

Матриця повідомлень по 4 напрямках для різних груп населення

Ринок землі Цифровізація Меліорація Антирейдерство
Землевласники Землевласник завдяки ринку землі стає багатшим, бо зі зростанням вартості землі зростає й орендна плата. Цифровізація робить зручним доступ до електронних документів та інформації про свою земельну власність. Меліорація підвищує вартість української землі та економічну спроможність аграрного сектору. Зареєструйте свою ділянку в кадастрі і права на неї в реєстрі речових прав – ваша власність буде захищена від рейдерства.
Зростає світовий попит на агропродукцію — 7 млн власників паїв стають багатшими: зростає вартість землі – зростає агросектор. Цифровізація посилить захист майнових прав землевласника. Меліорація та ОВК дозволить відродити здеградовані грунти та підвищити їх родючість і вартість. Земельна реформа зменшує можливості для рейдерів та подолання нелегального ринку.
Стати фермером і самостійно обробляти свою землю відтепер вигідно та перспективно. Цифровізація підвищує ціну на землю, адже більше інформації робить можливим точне землеробство. ОВК – це можливість зменшити тарифи на воду для поливу й запобігати крадіжкам води Земельна реформа покращує державні реєстри — це посилює захист даних та майнових прав.
Можна обмінюватися паями у межах закону, а не через "схеми". Цифровізація робить швидкою та захищеною угоду з купівлі-продажу землі. Меліорація створює додаткові робочі місця. Земельна реформа вивела земельні угоди з «тіні» та забезпечила прозорість земельних відносин. Це зменшує можливості для рейдерів.
Тепер розпоряджатися землею можна офіційно: здавати в оренду, продати, подарувати, передати у спадок, отримати кредит. Цифровізація дає можливість отримати державну підтримку прозоро та справедливо для усіх заявників. Ринок землі дає ресурси, які можна інвестувати в зрошення — це ефективніший обробіток землі та зростання її вартості. Перевірте свої документи та права власності на землю в електронних базах. Так ви будете захищені від рейдерства.
Можна оформити оренду легально та отримувати "живі" гроші, а не бартер. Земельна реформа – це відкритість та доступність інформації про землю онлайн. Меліорація робить землевласника багатшим. Земельна реформа зробила прозорими земельні відносини. Не мовчіть про корупцію. Подолаємо рейдерство разом!
Ринок землі зробив українських землевласників повноспроможними власниками землі — як і власники у європейських країнах. Меліорація захищає землю від деградації, збільшує вартість землі. Навіть дрібна корупція породжує велике рейдерство.
Не будь співучасником рейдерства — не давай хабарі!
Громади, ОТГ Громада за податки від оренди землі може розвиватися, будувати школи, лікарні, дороги. Прозоре використання комунальних земель – це збільшення коштів у місцевих бюджетах. Це побудова доріг, садочків, лікарень і шкіл. Реформа меліорації — це додаткові надходження до бюджетів громад та зростання рівня життя місцевих мешканців. Земельна реформа зменшує кількість правопорушень, а отже сприяє посиленю безпеки в громаді.
Ринок землі збільшує надходження в кожен місцевий бюджет і приваблює інвестиції в розвиток громад. Цифровізація ліквідує "тіньовий ринок" — це прозорі зарплати та соціальний захист громадян. Меліорація підвищує родючисть та вартість землі й орендну ставку – збагатшує землевласника й аграрія. Не будь лояльним до корупції – не давай можливості для рейдерства. Громада бачить корупцію.
Просторове планування територій громад — це інвестиційний розвиток, покращення екології, планування майбутнього громади. Цифровізація долає корупцію та усуває людський фактор. Меліорація створює додаткові робочі місця.
Малі фермери Земельна реформа дає ресурси, які можна інвестувати в розвиток господарства — нові технології, техніку, зрошення. Цифровізація робить комфортними та швидкими державні послуги й усуває корупційні ризики Меліорація збільшує врожайність, а це — зростання економіки держави. Виходити з тіні і вести легальний чесний бізнес – вигідно, це убезпечить вас від рейдерства.
Малі фермери задяки земельній реформі зможуть брати дешеві кредити. Прозорість ринку та його учасників – основа для подолання корупції в галузі. Меліоровані землі дорожчають і збільшують дохід для фермера. Відповідальне та законне ведення комерційної діяльності – гарантія безпеки від рейдерства.
Відтепер землю можна використовувати більш продуктивно – без остраху вкладати кошти у власну землю (закуповувати техніку, інвестувати в розробку і покращення земель,
використовувати нові технології)
Цифровізація – це можливість прозоро і без бюрократії отримати фермерам державну підтримку. Меліорація та ОВК дозволять відродити деградовані землі та підвищити їх вартість і родючість ґрунтів. Слідкуйте та перевіряйте інформацію про свій бізнес – цей найпростіший спосіб попередити рейдерство.
Фермери можуть викупити земельні ділянки, які вони орендують, на пільгових умовах із відстроченням платежів. Цифровізація допоможе знайти найкращі пропозиці трейдерів. Об’єднання водокористувачів зможуть ефективно, ощадливо та справедливо розпоряджатися водним ресурсом. Уникайте сумнівних договорів обробітку землі – це ризик, що ваш врожай зберуть.
Містяни Економісти прогнозують, що завдяки ринку землі щороку ВВП зростатиме на понад 3 % додатково. Цифровізація дасть можливість якісно, швидко та без бюрократії інвестувати в землю. Меліорація створює додаткові робочі місця. Довіряйте лише перевіреній інформації.
Земля – це гарний інвестиційний актив, адже ціна на землю буде зростати. Цифровізація залучає міське населення до розвитку агросектору, створює висококваліфіковані робочі місця. Меліорація збільшує врожайність, дає незалежність врожайності від кліматичних змін. Не поширюйте неперевірену інформацію та новини із сумнівних джерел.
Зростання агросектору — це зростання промисловості та створення нових робочих місць. Цифровізація дає можливість бачити плани розвитку теріторії свого населеного пункту, її інфраструктуру, спроможності та обирати опції розвитку. Зрошення дозволяє виробляти більш якісні та безпечні продукти Довіряйте лише перевірений інформації – офіційним джерелам органів влади.
Українці в містах купуватимуть не імпортні, а українські продукти харчування, оскільки ринок землі призведе до розвитку галузі. Розвиток зрошення – це боротьба з опустелюванням як наслідком зміни клімату.
Ринок землі сприяє розвитку переробки та виробництву продукції з вищою доданою вартістю.
Ринок землі розвиває конкуренцію, тож харчова продукціїя буде і дешева, і якісна.
Середні та великі фермерські господарства Відтепер землю можна використовувати більш продуктивно – без остраху вкладати кошти у її розвиток (закуповувати техніку, інвестувати в розробку і покращення земель, використовувати нові технології) Цифровізація робить комфортним та швидким отримання державного сервісу й усуває корупційні ризики. Меліорація збільшує врожайність, дає незалежність аграріям від кліматичних змін. Земельна реформа удосконалює державні реєстри — це посилює захист майнових та корпоративних прав.
Держава підтримує ринок землі дешевими кредитами для фермерів.
Середні господарства отримали можливіть ведення бізнесу на рівних умовах з іншими аграріями.
Прозорість ринку та його учасників – основа для подолання корупції в галузі. Меліоровані землі підвищуються в ціні і легше залучають кредити. Борімося з рейдерством разом: повідомляйте про спроби рейдерства та не замовчуйте корупцію.
Цифровізація дасть можливість оперативно, без бюрократії отримати цільову допомогу від держави. Об’єднання водокористувачів зможуть ефективно, ощадливо та справедливо розпоряджатися водним ресурсом.
Середні підприємства отримують більше можливостей і підтримки від держави для розвитку. Цифровізація допоможе знайти найкращі пропозиці трейдерів. Реформа меліорації – це чіткий легальний механізм ініціативи аграріїв з відновлення зрошувальних систем.
Реформа меліорації – це можливість модернізувати, відновити та побудувати нові зрошувальні системи.

 

237848081_165131842366784_658340015598226055_n

Метки: земельна реформа

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Май 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.