Куда обращаться, если загрязняют экологию

- В последнее время вечерами ощущается едкий запах. Мы считаем, что это из-за вредных выбросов предприятий. Кроме того, встречаются стихийные свалки. Куда следует сообщать о таких случаях?
В.Н. Ткаченко, г. Днепр

Ответ размещен на сайте Государственной экологической инспекции Приднепровского округа.

- Дуже часто нам пишуть у соціальні мережі повідомлення на кшталт «подивіться, ріжуть ліс, викидають сміття, димить труба», а через деякий час «чому ви нічого не робите?». На жаль, ми не маємо законних повноважень реагувати на повідомлення у соціальних мережах чи відмітки під постами.
Сьогодні існує два види перевірок, планові - перелік яких затверджується на початку року і кожний суб’єкт господарювання заздалегідь знає, коли прийдуть державні інспектори.
Однією із підстав для проведення позапланової перевірки є звернення фізичної особи. В такому разі громадянин має написати звернення в Інспекцію, де пояснити суть виявленого порушення.

Алгоритм
Фізична особа особисто або через законного представника, має надіслати звернення (звичайною поштою або на електронну адресу інспекції);

У зверненні обов’язково варто зазначити наступне:
прізвище, ім’я, по-батькові,
місце проживання,
інформацію для зворотного зв’язку,
суть порушення,
дату і підпис.

Для відправки електронною поштою необхідно зробити все теж саме, відсканувати документ і надіслати на електронну адресу інспекції: pdn@dei.gov.ua.

Графік проведення особистого прийому громадян Державної екологічної інспекції Придніпровського округу (Дніпропетровська та Кіровоградська області)

Начальник Інспекції округу - перший четвер місяця, 9.00-13.00, м. Кривий Ріг, вул. Героїв АТО,92
Заступник начальника - перший вівторок місяця, 9.00-13.00, м. Дніпро, вул. Лабораторна, 69.
Попередній запис на особистий прийом громадян до начальника Інспекції округу проводиться відділом документування та контролю не пізніше, ніж за 3 робочі дні до проведення особистого прийому з 9.00 до 16.00 години за телефоном (056)-471-46-52 та за адресою м.Кривий Ріг вул.Героїв АТО,92. У разі відсутності начальника Інспекції округу, особистий прийом здійснює перший заступник начальника Інспекції округу, за адресою розташування.

Попередній запис на особистий прийом громадян заступником начальника Інспекції округу проводиться відділом документування та контролю не пізніше, ніж за 3 робочі дні до проведення особистого прийому з 9.00 до 16.00 години за телефоном (056)-377-27-48 та за адресою м.Дніпро вул.Лабораторна, 69.

Як виняток, жителі віддалених регіонів області, попередньо можуть бути записані по телефону, або в день особистого прийому, не пізніше, ніж за годину до його початку, за умови надання необхідних для прийому документів.

Государственная экологическая инспекция Приднепровского округа
т. (056) 377-27-48, (056) 375-90-43, +38(097) 336-28-41.

Электронный адрес:
pdn@dei.gov.ua,
сайт: prydnipro.dei.gov.ua

Адрес в Днепре: ул. Лабораторная, 69, г. Днепр, 49010
График работы:
пн-чт: с 9.00 до 18.00
пятница: с 9.00 до 16.45
обеденный перерыв: с 13.00 до 13.45

Также о выявленных фактах загрязнения окружающей среды следует обращаться в КП «Центр экологического мониторинга» Днепропетровского облсовета.
Адрес: ул. Набережна Победы, 106а, Днепр.
Электронная почта: office@ecomonitoring.info
Страница в Фейсбуке: https://www.facebook.com/EnvironmentalMonitoringCenter/

Метки: экология