Когда выплатят помощь на детей предпринимателей

- Как и в какие сроки выплачивается помощь предпринимателям на детей?
Гр. Н., г.Днепр

Ответ дало Центральное управление социальной защиты населения Днепровского горсовета в Фейсбуке.

- З урахуванням запровадження в Україні „карантину вихідного дня” та у зв’язку з необхідністю державної підтримки фізичних осіб-підприємців, в сім’ях яких виховуються діти Постановою Кабінету Міністрів України від 25.11.2020 № 1171 «Деякі питання виплати соціальної допомоги на дітей фізичним особам — підприємцям» (далі – Постанова) відновлено виплату допомоги на дітей.
Допомогу відновлено на період з 1 листопада по 31 грудня 2020 року.

Право на отримання допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування та належать до першої і другої групи платників єдиного податку, мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками, опікунами дитини і на законних підставах проживають на території України та сплатили єдиний податок.

Допомога на дітей фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування, та належать до І і ІІ групи платників єдиного податку НЕ НАДАЄТЬСЯ батькам, які вже отримують відшкодування вартості послуги «муніципальна няня» на зазначену дитину.

Допомога на дітей віком до 10 років призначається і виплачується фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до І та ІІ групи платників єдиного податку, які:
- сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи - підприємця; або
- зареєструвалися як фізичні особи - підприємці у січні - березні 2020 р.; або
- отримують пенсію за віком, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу та звільнені від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Допомога на дітей призначається і виплачується також фізичним особам - підприємцям, які до березня 2020 р. (включно) перейшли на спрощену систему оподаткування та обрали І або ІІ групу платників єдиного податку.

У якому розмірі буде проводиться виплата державної допомоги.
Допомога на дітей призначається одному з батьків (опікуну), з яким постійно проживає дитина, на кожну таку дитину до досягнення нею 10 річного віку (включно) у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 р.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» визначено, що прожитковий мінімум з 1 січня 2020 року для дітей віком до 6 років - 1779 гривень, для дітей віком від 6 до 18 років - 2218 гривень,

Кому НЕ ПОТРІБНО надавати до управління документи.
Особам, які у травні — серпні 2020 р. отримали допомогу на дітей фізичним особам — підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до І та ІІ групи платників єдиного податку, виплату такої допомоги буде здійснено у грудні 2020 р. за листопад і грудень 2020 р. без подання нової заяви та необхідних документів
Допомога на дітей особам, які звертаються за її призначенням вперше із заявою та необхідними документами, що повинні були подати до 15 грудня 2020 р., призначається і виплачується у листопаді та грудні 2020 р. відповідно до Порядку виплати допомоги на дітей фізичним особам — підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до І та ІІ групи платників єдиного податку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. № 329 “Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми” .

Для призначення допомоги подаються в паперовій або електронній формі такі документи:
заява, яка складається з персональних даних заявника, даних про дітей та даних для перерахування коштів.
копія свідоцтва про народження дитини (дітей);
копія довідки з ПФУ про сплату ЄСВ (форма ОК-7);
копія паспорту або документу, що посвідчує проживання на території України (для іноземців);
копія рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі створення) ради, сільської, селищної ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

В умовах запровадженого карантину та роботи управління в обмеженому режимі, допомогу на дітей фізичні особи-підприємці, які звертаються за нею вперше, можуть оформити онлайн, заповнивши електронну форму на сторінці Електронної послуги на офіційному веб-сайті Міністерства соціальної політики за посиланням –
https://dopomoga2fop.ioc.gov.ua

Якщо ви всеж таки вирішили особисто відвідати управління, просимо перебувати у медичній захисній масці та гумових рукавичках?

Адреси та телефони структурних підрозділів Центрального управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради:
у Соборному районі:
49106, пр. Героїв,40 - central.usznsubs@dmr.dp.ua

- Єдина приймальня з питань надання усіх видів державної соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та ВПО - 097-385-60-19 , 095-510-26-50
у Центральному районі:
49101, вул. В. Антоновича,30/32 - central.uszn1202@dmr.dp.ua

- Єдина приймальня з питань надання усіх видів державної соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та ВПО -
095-192-96-81, (056) 722-22-17, (056) 722-22-16
у Шевченківському районі:
49033, пр. Б. Хмельницького,116-А - central.uszn1241@dmr.dp.ua

- Єдина приймальня з питань надання усіх видів державної соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та ВПО:
066-482-31-49, (056) 732-40-49.

Метки: помощь на детей, предприниматели