Когда устанавливать кормушку для птиц

- Неожиданно нашел в сарае старую кормушку. Можно подремонтировать и будет, как новая. Но, думаю, не поздно ли ее устанавливать, ведь зима заканчивается?
Виктор Васильевич, г. Днепр

Ответ размещен на странице Департамента парков и рекреации горосвета Днепр.

- Особливо важлива підгодівля в другій половині зими, коли природні корми закінчуються, а також у погану погоду.Підгодівля найбільш потрібна птахам з настанням стабільних морозів та з появою глибокого снігу на гілках і землі. На годівницю вони почнуть прилітати не відразу, їм потрібно виявити нове місце і звикнути до нього.

ДЕ ВІШАТИ ГОДІВНИЧКУ
Вішати годівницю на підвіконні зручно для спостереження, але не дуже кориснодля птахів: вони можуть звикнути до людей. А ще існує ризик, що птах вдариться о скло.
Ви у висотному будинку? Корм і послід можуть сипатися на підвіконня вашимсусідам з нижніх поверхів. Не варто розміщувати годівниці там, де їздять машини, велосипедисти, часто ходять люди.
Не вішайте її в місцях, доступних для хижаків: на стовбурі дерева, над товстими низькимигілками або біля паркану — годівниця може привабити котів.
Годівниця посеред порожньої галявини доступна для хижих птахів, але, якщо вона буде на краю галявини в парку або лісопарку — до вас будуть зазирати менш поширені в містіптахи, яким узимку важче.

ЯК РОЗМІСТИТИ ГОДІВНИЦЮ
Так, щоб птах міг вільно підлетіти до неї, але мав шлях до відступу в разі небезпеки, тому добре її розміщувати біля великих кущів або вічнозелених дерев, так птахи зможуть швидко сховатися. Колючі чагарники, такі як шипшина або глід, — гарний притулок для птахів, їх не дістануть хижаки.
Годівничку варто вішати на висоті приблизно 1,5 метри. Щоб зручно їїобслуговувати щодня або через день.

ЯК ДОГЛЯДАТИ ЗА ГОДІВНИЧКОЮ
Тримайте в чистоті. Регулярно прибирайте залишки старого корму і посліду. Гнилі або вологі корми треба викидати — для птахів цвіль небезпечна, як і для людей.
Щоб запобігти поширенню захворювань, годівниці потрібно періодично мити з мильним розчином, та проводити дезінфекцію.
Перед тим як знову наповнити годівницю їжею, її необхідно насухо протерти серветкою.
Корм краще насипати вранці.

ВАЖЛИВО: Якщо ви почали підгодовувати птахів, продовжуйте робити це до кінця зимового сезону!

Метки: кормушка для птиц