Когда производится перерасчет пенсии

- В марте 2017 года я вышел на пенсию в 60 лет. Пенсию назначили в размере 2 629 грн при минимальной зарплате тогда 3 200 грн. С 2021 года минимальная зарплата - 6000 грн. С февраля 2019 г. по сегодняшний день официально оформлен на 0,5 ставки. Индексации моей пенсии за все время не производилась. Имею ли я право на перерасчет за отработанные два года?
С. В. Нерезенко, г Днепр
Отвечает начальник управления пенсионного обеспечения Главного управления Пенсионного фонда Украины в Днепропетровской области Валентина БАГУЖ.
- Відповідно до статті 24 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон) страховий стаж – період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний внесок.
Згідно з пунктом 2 статті 24 Закону страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону, за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Пунктом 3 зазначеної статті Закону передбачено, що страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов’язковому державному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.
Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду, відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.
Якщо зазначену доплату не було зроблено, до страхового стажу зараховується період пропорційно до суми сплачених страхових внесків відповідно до пункту 3 статті 24 Закону.
У разі, якщо за два роки роботи після призначення чи попереднього перерахунку пенсії особа набула не менше 24 місяців страхового стажу, перерахунок проводиться з урахуванням цього страхового стажу.
У разі, якщо пенсіонер після призначення (перерахунку) пенсії набув менше 24 місяців страхового стажу, перерахунок пенсії проводитися не раніше, ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу, набутого після її призначення (попереднього перерахунку).
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 22.02.2021 №127 «Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році», з 1 березня 2021 року проведено індексацію пенсій шляхом встановлення підвищення пенсії відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,11. Індексація проведена усім пенсіонерам, у тому числі й тим, які продовжують працювати.
Р.S. Одночасно повідомляємо, що Нерезенку С. В. з 01.03.2021 проведено перерахунок пенсії відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 22.02.2021 №127.

Метки: перерасчет пенсии