Неділя, 23 червня 2024 року

Когда предоставляется отпуск несовершеннолетнему работнику

- Работодатель отказал в предоставлении отпуска несовершеннолетнему работнику, так как тот не отработал непрерывно 6 месяцев в определенной должности. Правильно ли это?
Гр.Н., г. Новомосковск

Ответ размешен на сайте Главного управления Гоструда в Днепропетровской области.

- Відповідно до вимог ст. 75 КЗпП України тривалість щорічної основної відпустки для працівників, що не досягли 18 років, складає 31 день. При цьому святкові і неробочі дні (стаття 73 КЗпП України) при визначенні тривалості щорічних відпусток не враховуються.
Відповідно до ч. 5 ст. 80 КЗпП України та ч. 5 ст. 11 Закону України «Про відпустки» забороняється відмовляти у щорічній відпустці неповнолітнім працівникам впродовж робочого року. Особам віком до вісімнадцяти років заміна всіх видів відпусток грошовою компенсацією заборонена.

Ст. 79 КЗпП України визначає порядок і умови надання щорічних відпусток. Так, щорічні основна та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи надаються працівникам після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві, в установі, організації.

При цьому, відповідно до ст. 195 КЗпП України неповнолітні особи мають додаткові пільги з надання відпусток, а саме: у перший рік роботи відпустка тривалістю у 31 календарний день може бути надана за заявою неповнолітнього працівника до настання піврічного терміну безперервної роботи на визначеній посаді.

Метки: несовершеннолетний работник, отпуск

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.