Какой размер стипендии детям-сиротам в 2021 году

- Моя родственница осталась сиротой. Сможет ли она получать социальную стипендию после 18 лет, если продолжит обучение. Сообщалось, что в этом году стипендия увеличилась. Какой теперь ее размер?
Гр.Н., г. Новомосковск

Ответ размещен на сайте Министерства социальной политики Украины.

- Уряд з 1 січня 2021 року збільшив розмір соціальної стипендії дітям-сиротам та дітям позбавленим батьківського піклування:
- дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, які навчаються, - до 150 відсотків розміру прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку;
- після досягнення такими дітьми 18 років - до 150 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на початок відповідного календарного року.
Також особи, які у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, якщо вони померли/оголошені померлими, загинули або пропали безвісти, матимуть право на виплату соціальної стипендії в період навчання.

Довідково:
Постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1045 і № 1047» підготовлено Міністерством соціальної політики з метою реалізації Закону України від 14.07.2020 № 785-IX «Про внесення змін до статті 8 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» щодо посилення соціального захисту учнів, студентів (курсантів) з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та деяких інших осіб”.

Метки: дети-сироты, стипендии