Какой размер помощь на похороны пенсионера

- Какой сейчас размер помощи на похороны пенсионера?

В. П. Бутько, г. Днепр

Отвечает заместитель начальника главного управления Пенсионный фонд Украины в Днепропетровской области - начальник управления обслуживания граждан Леся Неклеса.

- Відповідно до статті 53 Закону України від 09.07.2003 за № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у разі смерті пенсіонера, допомога на поховання виплачується у розмірі двомісячної пенсії померлого тим особам, які здійснили поховання.

Якщо померла особа одержувала пенсію відповідно до Закону України    від 09.04.1992 за № 2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, то особі, яка здійснила поховання, виплачується допомога у розмірі тримісячної пенсії, але не менше п’ятикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Але, якщо поховання пенсіонера здійснено за рахунок держави, то у цьому випадку допомога на поховання не виплачується.

Допомога на поховання не виплачується у разі смерті особи, яка перебувала на повному державному утриманні (крім випадків, коли поховання здійснюється членами сім’ї або іншою особою).

Крім того, не передбачена виплата допомоги на поховання особам, які отримували щомісячне довічне грошове утримання судді у відставці відповідно до Закону України “Про судоустрій і статус суддів”.

Для того, щоб отримати допомогу на поховання померлого пенсіонера, особі, яка здійснює поховання, необхідно звернутись до сервісного центру Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області з наступними документами:

- документом, що посвідчує особу заявника;

- витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть або довідкою про смерть пенсіонера;

- якщо померла особа одержувала пенсію відповідно до Закону України від 09.04.1992 за № 2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, заявник додатково надає довідку, що поховання здійснено за рахунок власних коштів;

- у разі реєстрації смерті пенсіонера за межами України, подається свідоцтво про смерть або інший документ, що підтверджує факт смерті, виданий компетентним органом іноземної держави.

-

Метки: пенсия, помощь, похороны