Неділя, 14 квітня 2024 року

Какие установлены правила выезда на отдых за границу при карантине

- Планировали отдохнуть за границей в бархатный сезон, но сейчас установлены новые правила пересечения границы. Какие это правила и в каких странах Европы принимают туристов из Украины? Требуется ли подтверждение вакцинации?
Гр.Н., г. Днепр

Отвечает заместитель начальника отдела правового просвещения и предоставления бесплатной правовой помощи Днепровского местного центра по предоставлению бесплатной вторичной правовой помощи Анастасия Юхименко.

- Якщо ви плануєте подорож за кордон, то особливу увагу слід звернути на карантинні правила перетину кордону.
Знайти актуальну та надійну інформацію про правила перетину кордону тієї чи іншої країни наразі можна за допомогою інтерактивної карти https://bit.ly/3iInp8N Міністерства закордонних справ, у якій вказано, чи пропускає відповідна країна громадян України і якщо пропускає, то чи є якісь додаткові умови.

Чи існують країни, куди українці можуть потрапити без ПЛР-тесту або сертифікату?

Звичайно, є. Україна входить до переліку країн «зеленої зони» в Іспанії, Естонії (але до 15 серпня), Албанії та Чорногорії. Це означає, що в'їзд до цих країн для українців є безперешкодним. (Інформація оновлюється щотижня).

Українці, які планують свій візит до Фінляндії, Австрії та Словиччини звільняються від обов'язкового карантину, якщо мають сертифікат про повну вакцинацію проти COVID-19.

Якщо українці, які не пройшли повний курс вакцинації, планують свій візит до Фінляндії, то мають надати один із таких документів:
сертифікат, що підтверджує отримання першої дози вакцини, що визнається Фінляндією. При цьому обов’язковим є проходження ПЛР-тесту через 72 годин після прибуття до Фінляндії;
сертифікат, що підтверджує негативний результат ПЛР-тесту, зроблений в Україні не пізніше ніж за 72 години до перетину кордону. При цьому обов’язковим є проходження ПЛР-тесту через 72 годин після прибуття до Фінляндії.

Без наявності зазначених вище документів або за наявності підтвердження про те, що особа перехворіла на COVID-19, громадяни України будуть направлені на проходження ПЛР-тесту на прикордонному пункті контролі. При цьому обов’язковим є проходження ПЛР-тесту через 72 годин після прибуття до Фінляндії.

А от, наприклад, при перетині кордону Данії, необхідно мати лише ПЛР-тест, який має бути зроблено не більше ніж за 72 годин до прибуття в країну, або тест на антиген за 48 годин.
По прибутті в Данію також необхідно зробити тест, який здається безкоштовно одразу в аеропорту, якщо ви подорожуєте літаком.

В яких країнах необхідний і сертифікат, і ПЛР-тест.

Наприклад, при в'їзді до Німеччини з 1 серпня 2021 року впроваджується загальний обов’язок щодо необхідності мати результати тесту, підтвердження одужання або підтвердження повної вакцинації. Тест необхідно зробити максимум за 72 годин до в’їзду (ПЛР) або за 48 годин до в’їзду (швидкий тест на антигени) й отримати негативний результат. Але у разі в’їзду з регіонів з різними варіантами вірусів потрібно надати і результати проходження тесту на COVID-19, і сертифікат про вакцинацію.

Які правила перетину кордону України існують наразі.

Нові правила перетину державного кордону запрацювали з 5 серпня 2021 року. Так, іноземцям та особам без громадянства за винятком окремих категорій, як і раніше, під час в'їзду в Україну потрібно мати поліс (свідоцтво, сертифікат) страхування від COVID-19, який діє на весь термін перебування в Україні, а також негативний результат ПЛР чи експрес-тестування на COVID-19, які проведено не більш як за 72 години до перетину державного кордону, або документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених, чи відповідно до укладених Україною міжнародних договорів про взаємне визнання документів про вакцинацію від COVID-19 або про взаємне визнання COVID-сертифікатів.

Водночас, рішенням Уряду визначено, що особи, які перетинають державний кордон на в'їзд в Україну, підлягають самоізоляції (за винятком окремо визначеної категорії осіб).

Важливо! Інформація оновлюється щотижня, тому ця консультація є актуальною на момент її опублікування. Тож, просимо це враховувати при плануванні подорожі та додатково перевіряти дані перед поїздкою. Чудового відпочинку!

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.