Какие льготы у детей из многодетных семей

- Вы уже писали о льготах для многодетных семей, но нам подсказывают, что есть льготны и у детей из таких семей. Какие это льготы?
Гр. Н., г. Днепр

Ответ дали специалисты Департамента социальной политики Днепровского горсовета.

- Ці пільги передбачені ст. 13 Закону України «Про охорону дитинства»:
безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів;
щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров'я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування;
першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;
безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання;
безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей».
Посвідчення дітям з багатодітних сімей видаються з шести років.

Довідково:
На сайті Міністерства соціальної політики України роз'яснюється:
- Багатодітна сім’я - сім’я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей. Або один батько чи мати, який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує.
До складу багатодітної сім’ї також включаються діти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, - до закінчення закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.
Батькам і дітям з багатодітних сімей видаються відповідні посвідчення.
Розмір допомоги становить 1700 гривень на одну дитину.
Допомога на дітей призначається одному з батьків дитини, які постійно проживають разом з дитиною. Отримати такий вид допомоги можуть громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні.

Метки: льготы, многодетные семьи