Как выплачивается соцпомощь на ребенка

- Как в этом году оформлять помощь на ребенка?
Гр.Н., г. Новомосковск

Ответ разместил Департамент социального защиты населения Днепропетровской ОГА.

-Кабінет Міністрів України, постановою від 22 липня 2020 року № 632 затвердив порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги.

З 1 липня 2020 року призначення і виплата державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям особам, у яких закінчився строк таких виплат у березні - червні 2020 року, здійснювалася лише після подання нової заяви з необхідними документами та декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги.

Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям та допомога на дітей одиноким матерям особам, які звернулися за її призначенням у липні - серпні 2020 року, призначалася і виплачувалася починаючи з липня 2020 року.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 22 липня 2020 р. № 632
Київ

Деякі питання виплати державної соціальної допомоги Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, що додається.

2. Установити, що:
перерахунок допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, яка виплачувалася в січні — червні 2020 р., проводиться з 1 січня 2020 р. у розмірі, що становить 2,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на дітей з інвалідністю, над якими встановлено опіку чи піклування, — 3,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку;
з 1 липня 2020 р. призначення і виплата державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям особам, у яких закінчився строк таких виплат у березні — червні 2020 р., здійснюється лише після подання нової заяви з необхідними документами та декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги;
державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям та допомога на дітей одиноким матерям особам, які звернулися за її призначенням у липні — серпні 2020 р., призначається і виплачується починаючи з липня 2020 року.

3. Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються.

4. Обласним, Київській міській державним адміністраціям за участю органів місцевого самоврядування забезпечити дотримання визначених цією постановою умов надання усіх видів державної соціальної допомоги та проведення відповідної інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення.

5. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування та застосовується з 1 липня 2020 року.

Прем’єр-міністр України Д. ШМИГАЛЬ

Метки: соцпомощь на ребенка