Середа, 17 липня 2024 року

Как выписать родственника с жилплощади при его отсутствии

- Как выписать сына и невестку с маминого дома? Они проживали с марта 2011 по апрель 2020 года в мамином частном доме в селе. Выехали 1 июня, добровольно выписаться не хотят. Как их выписать без документов, чтобы мама могла оформить субсидию, если мы не знаем их точного адреса? Маме 77 лет, она инвалид. Помогите.
Гр. Н., г. Днепр

Отвечает заместитель начальника отдела "Днепровское бюро №2" Днепровского местного центра по оказанию вторичной правовой помощи Данил Смага.

- Станом на сьогодні законодавство України передбачає два варіанти зняття із реєстрації місця проживання особи за певною адресою: на підставі судового рішення або у добровільному порядку.

Відповідно до частини 1 статті 391 Цивільного кодексу України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.

Також, цивільним кодексом передбачено, що член сім`ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім`ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

Однак слід пам’ятати одну важливу річ: якщо особа є співвласником житлового приміщення, то зняти із реєстрації місця проживання особи у судовому порядку буде неможливо.

У подібних правовідносинах складається практика вирішення питання у судовому порядку, а саме визнання осіб такими, що втратили право користування житлом за відповідною адресою.

Для цього необхідно підтвердити факт відсутності осіб за місцем реєстрації. Як правило це звичайний акт непроживання, складений у вільній формі, у якому сусіди зазначають, що така особа не проживає у відповідному приміщенні. Цей акт як правило засвідчується печаткою компанії, яка здійснює управління будинком (ОСББ, ЖЕК, квартальний комітет, тощо).

Також, одним із документів для судового позову, підтверджуючих факт реєстрації особи у приміщенні є довідка про склад сім’ї.
На підставі двох вищевказаних документів суд винесе рішення про визнання особи такою, що втратила право користування житлом, яке слугуватиме підставою для зняття з реєстрації місця проживання, інакше кажучи – виписки особи.

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июль 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июн    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.