Как оформить развод, если один из супругов проживает на неподконтрольной Украине территории

- Как переселенцам оформить развод с мужем или женой, проживающими на неподконтрольной территории?
Гр.Н., г. Днепр

Ответ дал Днепровский местный центр по предоставлению бесплатной вторичной правовой помощи в Фейсбуке.

Позасудовий порядок

Якщо ви не маєте спільних дітей до 18 років, а також обидва згодні на розлучення, то розірвати шлюб ви можете, подавши заяву до органів державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання одного з подружжя або за місцем проживання, де мешкають обидва.

Звичайно, іноді бувають випадки, коли один із подружжя не може подати цю заяву особисто і не може бути присутнім при розгляді цієї заяви органами реєстрації. За таких обставин достатньо оформити нотаріально заяву, в якій вказати відповідні причини, і вже другий з подружжя може подати цю заяву в найближчий ДРАЦС.

Для цього вам потрібно попросити дружину або чоловіка приїхати в найближчий населений пункт до лінії розмежування, оформити нотаріально таку заяву, після чого дуже швидко людина зможе повернутися до місця свого проживання.
Заява про розірвання шлюбу розглядається органами реєстрації протягом місяця.

Судовий порядок
Якщо ж подружжя має неповнолітніх дітей, то, на жаль, розірвати шлюб можна тільки в судовому порядку.

Важливо! Якщо Ваш чоловік (дружина) протягом року відсутній за місцем проживання або ви не знаєте його місця проживання, не можете з ним зв’язатися – ДРАЦС може розглянути вашу заяву про розірвання шлюбу саме за таким пунктом. Така підстава повинна бути підтверджена судовим рішенням, і саме в судовому порядку потрібно встановити цей факт. Людину можуть визнати безвісно відсутньою за спрощеною процедурою. Для цього подається позовна заява до суду, і суд розглядає це в окремому провадженні і виносить відповідне рішення.

Метки: неподконтрольная территория, развод