Если требуется досрочно выйти из режима самоизоляции

- Мой родственник официально находится на режиме самоизоляции после возвращения из-за границы. Но он чувствует себя нормально. Имеет ли он право выйти из самоизоляции досрочно?
Гр.Н., г. Днепр

Ответ размещен на сайте Министерства здравоохранения Украины.

- Дострокове припинення самоізоляції у зв’язку з перетином державного кордону або пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей, АР Крим та м. Севастополь протягом останніх 14 днів можливе:
лише для осіб, які перебувають на самоізоляції у зв’язку з перетином державного кордону та контрольних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ) протягом останніх 14 днів;
лише на підставі негативного результату ПЛР-дослідження, здійсненого з метою припинення самоізоляції/обсервації після перетину кордону та КПВВ;
лише за результатами дослідження лабораторії із переліку, поданого нижче.
Тобто, особа має здати власний біологічний матеріал на ПЛР-дослідження лабораторії з переліку, попередньо заповнивши інформовану згоду на опрацювання даних. У формі необхідно обов’язково зазначити факт перетину кордону, якщо він відбувся протягом останніх 14 днів, і точну дату прибуття на територію України.

Звертаємо увагу! Для уникнення небажаних наслідків, у формі варто зазначити номер телефону, який було використано для встановлення додатку «Дій вдома».

У разі одержання негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР:
лабораторія, що безпосередньо виконала дослідження, має внести результат негативного дослідження до електронної системи Центру громадського здоров’я України;
дані, внесені лабораторіями, автоматично синхронізуються із сервісом «Дій вдома»;
про можливість припинення самоізоляції особу буде поінформовано відповідним повідомленням сервісу «Дій вдома».
Алгоритм розроблено на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 (зі змінами) «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Перелік лабораторій, що мають право передавати результати тестування на COVID-19 методом ПЛР для припинення самоізоляції через додаток «Вдома»:

Дніпропетровська область:
ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України»
КП «Дніпропетровська областна клінічна лікарня ім.Мечникова ДОР»
КНП "Криворізька міська поліклініка №5"КМР
Товариство з обмеженою відповідальністю "МЕДІКОМ КРИВБАС"
ТОВ "Незалежна лабораторія ІНВІТРО".

Звертаємо увагу, що перелік може змінюватися, тому обов’язково перегляньте його завчасно у день відвідування обраної лабораторії. Лабораторії, яких немає в переліку, не мають доступу до системи, а отже не можуть внести результати дослідження для зняття самоізоляції через додаток “Дій вдома”. Перелік лабораторій, де можна зробити таке дослідження у Дніпропетровській області:

ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України»
КП «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І. І. Мечникова Дніпропетровської обласної ради»
КНП «Криворізька міська поліклініка № 5» КМР
Товариство з обмеженою відповідальністю «МЕДІКОМ КРИВБАС»
ТОВ «Незалежна лабораторія ІНВІТРО»
ТОВ «Аптеки медичної академії», лікувально-діагностичний центр
Відокремлений структурний підрозділ «Криворізький міський відділ лабораторних досліджень» ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України»
ТОВ «БМДЦ»
Центр лабораторної медицини ПП «ВІС-Медик».

Метки: додаток «Дій вдома», самоизоляция