Что такое натуральная помощь и кому она предоставляется

- Мне сказали, что малоимущим или одиноким людям предоставляют натуральную помощь. Сообщите подробней, что это за помощь и кому она предоставляется?
Н.П. Горошко, г. Новомосковск

Ответ размещен на сайте Министерства социальной политики Украины.
- Ніякі грошові виплати не сходять за людину в магазин, якщо болять ноги, не забезпечать мінімальне побутове обслуговування, не розчистять сніг, коли замело зимою так, що і двері не відкрити.
Тому однією з найпоширеніших соціальних послуг, які отримують вразливі категорії громадян або ті, хто перебуває у складних життєвих обставинах, є послуга натуральної допомоги. Державний стандарт послуги натуральної допомоги, розроблений Міністерством соціальної політики України, – це надання допомоги громадянам похилого віку, дітям з інвалідністю, дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, безпритульним, самотнім, іншим соціально незахищеним верствам населення у веденні щоденних побутових справ.
Для того, щоб соціальні працівники взяли таких громадян під свою опіку, вони або законні представники мають звернутися з відповідною заявою до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради чи структурного підрозділу з питань соціального захисту.
Кожен з отримувачів соціальної послуги натуральної допомоги може претендувати на те, щоб йому.
- зробили прибирання житла (косметичне, вологе, генеральне);
- випрали одяг, білизну;
- пошили чи відремонтували одяг (взуття);
- постригли волосся, підрізали нігті на руках і ногах;
- помили й утеплили вікна;
- побілили стіни вапном;
- почистили пічні димоходи;
- нарубали і внесли в помешкання дрова (вугілля) й розпалили пічку;
- принесли води;
- обробили присадибну ділянку, в тому числі, покосили бур’яни;
- виконали ремонтні роботи в господарстві; -допомогли зробити заготовки на зиму;
- взимку розчистили сніг;
- забезпечили гуманітарною допомогою.
Надання цих заходів покладається на членів команди з числа працівників надавача соціальних послуг, яка складається не менше, ніж з трьох осіб, враховуючи потреби кожного отримувача соціальної послуги. Треба? Користуйтеся!

Метки: малоимущие, одинокие люди, помощь