Хто вони, українські бізнес-пані?

Енергія і таланти української жінки відомі у всьому світі. Ще Роксолана довела, що українки можуть перевернути гори, навіть якщо опинилися в полоні.

Жінки в Україні складають понад половини населення (53,7%). За статистикою, тих, хто теоретично може "рухати гори" (15-70 років), близько 17 мільйонів.

Втім, з різних причин менше половини цих жінок належать до зайнятого населення.

Але ситуація потрохи змінюється. Все більше наших талановитих землячок розкривають свій потенціал і показують блискучі результати. Зокрема, в бізнесі і соціальному підприємництві.

Ми вирішили дізнатися, хто вони – жінки-підприємиці, рушії соціальних змін сучасного суспільства?

Патріотка, активістка, волонтерка

photo_2021-04-11_13-01-20

Сьогодні Тетяна Іваниця - успішна підприємиця, громадська активістка, засновниця громадської організації «Шлях до майбутнього». Але свій власний шлях до майбутнього у цієї жінки був дуже непростий.

Тетяна народилася в Донецькій області. Освіту здобула у Дніпропетровській металургійній академії.

Повернувшись в рідну Амвросіївку, відкрила свій бізнес.

Життя круто змінилося в буремному 2014-му році. Тетяна разом з родиною, де підростає донечка, була вимушена залишити свій дім та оселитися на Дніпропетровщині, в Новомосковську.

photo_2021-04-11_13-01-05

На новому місті бізнес-талант Тетяни розкрився з новою силою. Вона стає власницею магазину канцелярських товарів та товарів для творчості. Як переселенка, отримує грантову допомогу від Уряду Японії, Міжнародної організації з міграції, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Одночасно жінка активно займається громадською діяльністю. У 2015 році разом з однодумцями засновує громадську організацію «Шлях до майбутнього».

- Основною метою діяльності нашої організації є захист та підтримка переселенців Східного регіону України. Ми постійно опікуємося питаннями житлового забезпечення переселенців. За підтримки Євросоюзу в Новомосковську у гуртожитку ПТУ №48 було здійснено ремонт, за допомогою GIZ придбано необхідне обладнання. Наразі допомагаємо з розселенням багатодітних сімей, одиноких та соціально незахищених матерів. Ми також активно реалізуємо проєкт «Соціальний гардероб», що забезпечує місцевих жителів та переселенців, що потребують одягу, взуття тощо, - розказує Тетяна.

За словами моєї співрозмовниці, в «Соціальний гардероб» регулярно здійснюються нові надходження від підприємців та небайдужих людей. Всі, кому потрібні дорослі чи дитячі речі, іграшки, можуть звернутися за адресою м. Новомосковськ, вул. Українська, 12, та отримати усе необхідне безоплатно.

Ще один напрямок діяльності нашої героїні - організація культурного дозвілля для сімей переселенців.

photo_2021

- Це й проведення майстер-класів для дітей та їх батьків «Сімейне дозвілля», створення літнього табору відпочинку для школярів, «Кіно під відкритим небом» в парку ім. Сучкова разом з нашими партнерами. Також це пошиття та безоплатне забезпечення наших підопічних захисними масками в період карантину, - каже волонтерка. - Я не можу бути байдужою до соціальних проблем, якими сьогодні перенасичене наше повсякденне життя . Це і нестача мікрохвильових печей для хворих хірургічного та неврологічного відділень лікарні, проблеми працевлаштування для переселенців. Ми заохочуємо людей брати участь в мотиваційних тренінгах, проводимо консультації для підтримки в працевлаштуванні чи отриманні грантів від міжнародних організацій.

Справ багато. Тому Тетяна продовжує активно розвивати власний бізнес та готує нові соціальні проекти.

- Я хочу жити в красивому та чистому місті, займатися соціальним підприємництвом, допомагати іншим. Хочу побудувати дім, подорожувати, побачити інші міста України, обмінюватися досвідом з активними та творчими людьми.., – такі мрії у цієї дивовижної жінки.

Позивний "Вишиванка"

FB_IMG_1618133408507

Тетяна Гаврилова, директор приватного підприємства «Хортиця», голова "Благодійного фонду "Архангели миру" має позивний "Вишиванка".

З 2015 року Тетяна, незважаючи на роботу та виховання двох синів, активно займається волонтерською діяльністю.
- Спочатку ми активно допомагали шпиталю у селищі Черкаське – привозили медикаменти, постільну білизну та книги, гроші збирали через друзів та співробітників. Потім заснували Благодійну організацію «БФ «Архангели миру», здійснювали збір коштів на відновлення безпілотників, возили нашим військовим ліки, продукти, теплий одяг, білизну, запчастини та колеса для автомобілів. Наразі надаємо допомогу інтернатам, багатодітним сім'ям, будинкам сімейного типу, школярам та їхнім родичам в «сірій зоні». Забезпечуємо взуттям, одягом, продуктами, канцтоварами, вітамінами, будівельними матеріалами, навіть привозили для дітей шоу Клоуна Гоші! - розповідає Тетяна.
На території дніпровського автовокзалу разом з іншими волонтерами підприємиця відкрила куток відпочинку для транзитних військовослужбовців. Гості куточка можуть випити кави, чаю, перекусити, подивитися телевізор, обрати книжку в дорогу, поспілкуватися з товаришами по службі.

photo_2021-04-11_13-00-4522

Поки армійці відпочивають, волонтери плетуть маскувальні мережі для військових потреб, шиють подушечки під голову хлопцям в дорогу.

photo_2021-04-11_13-00-54

- Ми тісно співпрацюємо зі школами Дніпра, школярі приносять «смаколики» для наших бійців, беруть участь в плетінні мереж, роблять подарунки своїми руками до різних свят, –  каже підприємиця. - До нашої благодійної організації долучаються різні люди - пропозиції допомогти надходять і від пенсіонерів, і від людей середнього віку. Благодійники передають гроші, речі першої необхідності, посуд тощо. В цілому фінансування йде переважно від друзів, знайомих, «френдів» з Facebook. При можливості ми допомагаємо не тільки в «сірій зоні», у нас є підопічні і в Дніпропетровській області - це різні люди, що потребують соціальної та матеріальної підтримки.

І собі, і країні

Отже, час відповідати на питання - хто вони, сучасні українські бізнес-пані? Як бачимо, це не типові комерсанти, для яких збагачення власної кишені понад усе. І, можливо, це їх головна відмінність від бізнесменів, до яких ми усі звикли.

Ці жінки, поліпшують не тільки своє життя, життя своєї родини, але й долю усіх людей навколо.

Так склалося, що обох моїх героїнь звуть Тетянами. З давньогрецької мови це означає "упорядниця", "засновниця".

Так і є, саме ці жінки - засновниці нового прогресивного руху в нашій країні. Руху жінок-підприємиць, що дарують країні і добро, і добробут.

НАТАЛЯ КОДАЦЬКА.