Еліксир для бізнесу

Криза, викликана пандемією, на жаль, не оминула і українців. Все частіше власники малого бізнесу оголошують про банкрутство: закриваються кав’ярні, крамниці і шоуруми. Здавалось би, допомоги чекати нема звідки, а влада кожного дня обіцяє посилити обмежувальні заходи. Та дав Бог день – дасть і пожиток. У липні цього року, в рамках Річної програми дій для України на 2020 рік, було підписано три фінансові угоди на підтримку малих і середніх підприємств, сільського та фермерського господарства і органів державної влади України. Усього Європою було виділено 105 млн євро.
З них 20 млн євро підуть на підтримку малих і середніх підприємств України у межах програми EU4Business. Це сприятиме кращому бізнес-середовищу завдяки приведенню законодавства України у відповідність із законодавством ЄС, відкриє доступ до кредитів для модернізації бізнесу. Також, завдяки цій підтримці, провідні експерти із розвитку підприємницьких навичок допомо жуть нашим компаніям вийти на ринки ЄС і всього світу.

IMG_9156

У компанії еліксир вдячні європейським партнерам за співпрацю

Шанс для дніпровських підприємців
В нашому регіоні одним з місточків з Європою є Дніпропетровська торгово-промислова палата, що об’єднує більше тисячі вітчизняних регіональних підприємств і установ. Активна співпраця з Європейським Союзом почалась ще 7 років тому. Так, першою ластівкою із зграйки успішних кейсів Палати була співпраця із Посольством Великобританії, яка на той час входила у склад ЄС. Тоді, у далекому 2013 році, уряд туманного Альбіону профінансував серію якісних навчальних програм для підприємців, які мріють співпрацювати з ЄС. Йшла мова про сертифікацію, документацію, роботу з торгівельними мережами тощо. Усе, щоб український бізнесмен міг вийти на ринок Європи.
Сьогодні в цих стінах відкрив двері для підприємців Центр інформаційної підтримки бізнесу. Це проект, профінансований ЄС в рамках ініціативи EU4Business.
- Всього таких центрів 15 по всій країні, розповідає віцепрезидент Дніпровської торгово-промислової палати Сергій Кучерявенко. - В Центрі інформаційної підтримки бізнесу, заснованому при Дніпропетровській торгово-промисловій палаті, проводяться тренінги, форуми і семінари для малого та середнього бізнесу із залученням спікерів з міжнародним досвідом. Зараз разом із нами вчаться співробітники декількох тисяч компаній. Палата зекономила регіональному бізнесу мільйони гривень на навчанні своїх співробітників, доступи до бізнесової інформації. І зупинятись на цьому не збирається, буде продовжувати надавати допомогу регіональним представникам.

photo.png

Сергій Кучерявенко завжди готов допомогти дніпровським бізнесменам

За словами Кучерявенка, тренінги та форуми бувають галузевими або вузькопрофільними, як-то, наприклад, ефективне ведення рослинництва або особливості горіхового бізнесу. Заходи проводяться для менеджерів ЗЕД, маркетологів, фінансистів, фахівців з управління людськими ресурсами. Тож, якщо в душі ви, наприклад, завжди відчували себе бджолярем, може зараз саме час розпочати свою справу. Єдине, що в умовах пандемії прийдеться налаштуватись на дистанційний режим.
Всі ці практичні та цікаві заходи ви можете знайти на сайті Дніпропетровської ТПП https://cci.dp.ua/, сторінці Центру інформаційної підтримки бізнесу https://www.bisc.org.ua/centers/dni proу, Фейсбуці, Телеграм, YouTube. У якості спікерів запрошуються як досвідчені топ-менеджери відомих компаній , так і досвідчені керівники невеликого бізнесу, європейські тренери-консультанти, каже наш експерт.
Економіка має бути екологічною
Другий пакет допомоги ЄС Україні у 2020 році, який зараз готується, буде зосереджений на громадянському суспільстві, посиленні стійкості вразливих регіонів та «Європейській зеленій угоді».
Втім, у Дніпрі вже давно працюють над вирішенням екологічних проблем.
- За підписання Угоди про асоціацію з ЄС, Україна зобов’язалася гармонізувати наші стандарти, зокрема у сфері екології, каже Сергій Кучерявенко. - Та й взагалі, екологічна безпека України – це пріоритетний напрямок для ЄС. Тому ми проаналізували ринок екологічних послуг, проблеми підприємств, відчули тенденцію. Разом із регіональними учасниками сектору фахової екологічної експертизи та енергозбереження почали навчатися самі та готовити підприємства і ОТГ регіону до сталої моделі зеленої циркулярної економіки.
Один із значних проєктів, що вже вдалося реалізувати – це проведення інформаційної компанії для громад щодо вирішення проблем твердих побутових відходів (ТПВ). Несанкціоновані звалища і несортоване сміття – страшна проблема. Реальність така, що в деяких селищах взагалі не збираються ТПВ, немає техніки, доступу до санкціонованих полігонів та фінансових можливостей для свідомого поводження з побутовими відходами.
І хоча питання необхідно вирішувати комплексно, за участю держави, малими силами пілотних ОТГ Дніпропетровщини були розроблені місцеві стратегії поводження з ТПВ. 7
Ми співпрацюємо із громадами, тому що через них ми додатково можемо вийти на фермерів і малих підприємців, для яких нещодавно ми були недоступні,– каже пан Сергій. - Вони дуже часто перебувають у інформаційному вакуумі щодо пошуку партнерів, розвитку компетенцій, бізнесової експертизи та навчання, інструментів захисту інтересів, навіть у межах регіону. А торгово-промислова палата – саме той партнер, та адреса.
Хто встиг, то й на коні
Навчання – це добре. А чи є приклади, коли воно принесло свої плоди? Виявляється, в нашому місті є свої «історії успіху». Наприклад, дніпровська компанія «Еліксир», що виготовляє лікувально-профілактичну косметику і дієтичні добавки, досягла чудових результатів завдяки допомозі європейських партнерів. Молода перспективна компанія дізналась від Палати про можливості, які дає співпраця з ЄС, програмою підтримки МСП Європейським банком реконструкції та розвитку. Не вагаючись, вони подали заявку та виграли!
- Є перелік умов щодо того, хто має бути власником компанії, наявності власного виробництва, тощо. Проте важливим є не тільки виконання усіх умов, а й спритність. Слід поквапитись: чим раніше подав заявку – тим краще, адже є певний ліміт – ділиться керівник відділу експорту компанії «Еліксир» Ганна Левчук.
Після перемоги на конкурсі дніпровським підприємцям запропонували на вибір 6 компаній-консультантів, які б мали допомогти фірмі розширити свої горизонти.
- Приблизно місяць ми проводили тендер, обрали собі консультанта і почали співпрацювати. Після проведення оплати консультанту, ЄБРР виплатив нам 50-ти відсоткову компенсацію.
Далі впродовж наступних півроку була оцінка стану компанії, персоналу, аналіз ринку і розробка стратегій. І, хоча карантинні заходи вплинули на терміни, компанія лишилась задоволеною.
- В результаті ми оновили дизайн продукції, тож тепер він майже повністю відповідає стандартам України і ЄС, розширили наш штат і зорієнтувались, в якому напрямі слід рухатись, - радіє Ганна. - Ми з 2012 року співпрацюємо із Чехією, країнами Балтії, Молдовою, В’єтнамом, а зараз взяли курс на СНД: Казахстан і Узбекістан. Дуже привабливим виглядає ринок Польщі, адже там є ряд пільг для бізнесу. Нещо7 давно з’явився замовник у Словакії!
На наше питання, чи будуть надалі співпрацювати з Європою, в «Еліксірі» відповідають ствердно. Адже такі можливості не можна втрачати.

1_ZrgXj5xsDExJQ_3n-U1kvQ

Ніка ГУЩИНА

Метки: малий та середній біснес