Життя новими кольорами

Багато хто мріє в дитинстві пов'язати своє життя із творчістю, але, подорослішав, обирають професії так би мовити "більш престижні". Та якщо хоч раз спало тобі на думку стати митцем, то мистецтво знайде тебе в будь-якому віці, просто вичікуватиме потрібний момент.

114870873_3354729901216960_2616772765176207849_n

Отримавши знання і сертифікат, пані Оксана почала використовувати їх в професії

Оксана Робко останній раз тримала пензлик в руці ще в дитинстві. А сьогодні - вона авторка близько 30 картин і всерйоз працює над власним "художнім" бізнесом. Пані Оксана каже - живопис повернувся в її життя неочікувано, три роки тому. Переїхав в Дніпро як переселенка з Криму, щоб не нудьгувати в чотирьох стінах, вирішила відвідувати студію. Втрачені навички повернулись вже за кілька занять. Та виявилось, щоб жити за рахунок своїх картин, одного таланту буде замало.

- Картина має виглядати презентабельно. Так, щоб людина побачила її і уявила на стіні власної оселі - ділиться пані Оксана. - Я б може і хотіла вставляти свої картини в рамки, вписувати їх в інтер'єри, та я просто не знала як. Одного разу я гортала стрічку в соцмережі і побачила курси графічного дизайну від GIZ для соціально незахищених верст населення, переселенців і військових. Тоді я зрозуміла, що це ще один пазлик в картині мого життя. Треба було діяти. Кількість місць була обмежена, тому я швидко зареєструвалась, пройшла тестування і потрапила на курси.

Кримчанка Оксана любить малювати море

Кримчанка Оксана любить малювати море

Оксані пощастило приєднатися до проєкту "Майстер" від GIZ. GIZ діє в Україні за доученням 4 німецьких міністерств, ЄС та уряду Швейцарії. Проєкт "Майстер" фінансується Урядом Німеччини і має за мету професійну інтеграцію внутрішньо переміщених осіб (ВПО) й місцевих мешканців у 6 областях (Дніпропетровська, Запорізька, Полтавська, Харківська і підконтрольні Уряду України території Донецької та Луганської областей).

Проєкт виник як відповідь на один із викликів, з яким зіштовхнулися ВПО й приймаючі громади - це брак вакансій або невідповідність навичок і попереднього досвіду затребуваним у регіоні професіям.

Вчитись було важко, чесно каже художниця. Зі всієї кількості учасників, до кінця пройшла ледве половина. Адже викладачі без жалю засипали студентів домашніми завданнями і теорією. Та отримавши знання і сертифікат, мисткиня почала використовувати їх в професії.

А знадобились вони майже одразу. Влітку цього року пані Оксана приймала участь в проєкті ARTBOX TALENT від Швейцарської галереї SWISSARTEXPO у співпраці із 500-ма художниками зі всього світу. Звичайно, в умовах пандемії, свої роботи доводилось надсилати по Інтернету. Аби зберегти якість, кольори і перспективу, над картиною прийшлось трохи "почаклувати" в фоторедакторі.

- Ще один плюс того, що ти знаєшся на графічному дизайні - ти можеш гратись з кольорами на своїх картинах, а не перемальовувати їх. Іноді оцифроване полотно може виглядати зовсім по іншому, - каже художниця.

Та в новій професії найбільші складнощі викликало аніяк не "вставити фото картини у рамку". Нестача часу, коштів на фарби і матеріали, нерозуміння ринку мистецтва, все це змушує художницю рухатись далі і шукати нові знання.

“Картина має виглядати так, щоб людина хотіла бачити її на стіні власної оселі”

“Картина має виглядати так, щоб людина хотіла бачити її на стіні власної оселі”

- Зараз я проходжу курси, знов від GIZ, по СММ і рекламі. Я розумію, що мені потрібно позиціонувати себе в мережах як митця, просувати свою творчість, тому мені треба знатись і на цьому. Особливо зараз, в умовах пандемії, коли майже все перекочувало у віртуальний світ. До речі, я дізналась, що потрапила на цей курс в свій день народження. Оце був подарунок!

Молода жінка знайомиться із художниками, вивчає міжнародний ринок, і більш того, пише бізнес-план. Адже є можливість виграти грант, щоб відкрити власну справу.

- Зараз я на шляху становлення, але у мене все складається успішно. Я отримала нову професію, і, хоча зараз у мене є деякі складнощі, я думаю, що буде набагато легше, коли я виграю грант, - переконана пані Оксана. - В решті решт, я тепер професійно володію фотошопом, а отже без роботи точно не лишусь!

Вероніка АВРАМЕНКО

Метки: Оксана Робко