Четвер, 25 квітня 2024 року

“Попелюшка” – диво, що змінює життя на казку

Дніпровський театр опери та балету готується вразити глядача новою прем'єрою. Це буде справжня казка! Адже дніпрянам подарують феєричний балет Сергія Прокоф'єва за мотивами усім відомої та улюбленої історії "Попелюшка".
За лічені дні ми зможемо зануритися у цю казку в оперному Дніпра і побачити історію про "одне диво, яке змінило життя".
Це вічна історія про силу мрії, надії та кохання. Сюжет, відомий кожному з дитинства, стане основою для фантастичного балету, в якому щось "своє", цікаве та особливе зможуть знайти і дорослі, і діти. Чарівна музика Сергія Прокоф'єва, яка буде супроводжувати героїв на протязі всієї історії, з легкістю перенесе глядачів до казкового світу і подарує відчуття щастя.
На сцені оперного глядач побачить чудові декорації та шикарні костюми у стилі бароко. Для вистави спеціально виготовили майже справжню карету у натуральну величину вагою близько 100 кілограмів. А також її прототип - величезний гарбуз. Буде і бал, і ошатні вбрання, і прекрасна добра фея, і чарівний кришталевий черевичок.
Колектив театру довгі місяці працював над підготовкою цього балету, і готовий продемонструвати дніпровським театралам усю свою майстерність.
Художником-постановником балету виступив директор-художній керівник оперного театру Костянтин Пінчук, який розповів, що вистава створена з метою подарувати кожному глядачеві надію на диво.

1

Чарівні Попелюшка та Принц покажуть глядачеві яскраву історію справжнього кохання

- Створюючи балет "Попелюшка", ми насамперед хотіли занурити глядачів у казку, допомогти повірити у дива! - говорить Костянтин Пінчук. - Це так важливо для нас усіх сьогодні, коли пандемія внесла великі корективи у життя кожного. У роботі над балетом ми передусім орієнтувалися на дитячу аудиторію, отже костюми, декорації, бутафорія, меблі будуть дуже яскравими і барвистими. Наше завдання, щоб дитина, подивившись наш балет, захотіла прийти до театру ще раз. Однак, ми переконані, що вистава зацікавить глядача будь-якого віку, адже справжня казка потрібна усім.

2

Дніпряни побачать приголомшливої краси костюми і декорації та будуть захоплені майстерністю артистів балету

Диригент-постановник вистави Назар Яцків відкрив завісу таємничості балету на музику Сергія Прокоф'єва.
- У найтемніші роки Світової Печалі ХХ століття композитор з українського села Сонцівка (нині Донецька область) подарував світу сонячну партитуру балету "Попелюшка", яка, виблискуючи коштовними гранями оркестровки, випромінюючи дзвінкі зухвалі ритми, осяює нам забутий шлях до казки. Казки як ідеалу, як віри, як мрії... З моцартівською елегантністю форми Прокоф'єв вплітає в сюжетну канву традиційні для старого класичного балету танці - гавот, вальси, павану, пасп'є, буре, мазурку, галоп… Як говорив сам композитор, йому було дуже цікаво втілювати музичними засобами казковий сюжет - таємничість доброї феї, фантастичність 12 карликів, що вистрибують опівночі з годинника і відбивають чечітку, нагадуючи Попелюшці про повернення додому, живе, поетичне дихання природи в образах чотирьох фей-пір року, - поділився Назар Яцків.

3

Казковий балет "Попелюшка" подарує глядачеві віру в диво та надію на найкраще

Головні партії Попелюшки та Принца виконають відомі артисти балету - Олена Печенюк та Євген Кучвар, а також Марія Лоленко та Олександр Литвинов.
Автор лібрето, балетмейстер-постановник "Попелюшки" Андрій Литвинов (головний балетмейстер театру) вважає, що найголовніше у цій виставі - її мораль добра.
- Будьте добрими, тоді всі ваші мрії здійсняться, - наголошує Андрій Литвинов. - Цей балет про мрії, добро та любов. Його аудиторія - від нуля до ста років. Тому що кожен знайде для себе щось цікаве і згадає про свої мрії. І дітям, і дорослим сподобається, адже, ми всі родом з дитинства. На сцені усі побачать приголомшливої краси костюми та декорації, а артисти балету захоплять своєю майстерністю. У балеті задіяна уся трупа театру, на сцену вийдуть 60 артистів. Саму казку я не переробляв. Я просто розповів історію Попелюшки, передавши свої почуття та своє бачення цієї казки. Глядач повинен залишитися у захваті!

Прем'єрний балет «Попелюшка» можна подивитися в театрі опери та балету 24, 28 березня.
Юлія КЛИМЕНКО

Метки: Театр опери та балету

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.