Пʼятниця, 12 липня 2024 року

В каких случаях потребителю отключают электроэнергию

- Мой родственник получил предупреждение об отключении света. Подскажите, в каких случаях свет могут отключить, и в каком порядке это делается?
Гр.Н., г. Днепр
Ответ размещен на сайте ДТЭК Днепровские электросети.

- Припинення повністю або частково постачання електричної енергії споживачу здійснюється згідно п.7.5. Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених Постановою НКРЕКП від 14.03.2008 № 312:

- оператором системи розподілу за умови попередження споживача не пізніше ніж за 5 робочих днів до дня відключення;

- електропостачальником за умови попередження споживача не пізніше ніж за 10 робочих днів до дня відключення;

Попередження про припинення повністю або частково постачання (розподілу або передачі) електричної енергії оформлюється після встановлення факту наявності підстав для вчинення вказаних дій та надається споживачу окремим письмовим повідомленням, у якому зазначаються підстава, дата і час, з якого електропостачання буде повністю або частково припинено. Датою отримання таких попереджень буде вважатися дата їх особистого вручення, що підтверджується підписом одержувача та/або реєстрацією вхідної кореспонденції, або третій календарний день від дати отримання поштовим відділенням зв’язку, в якому обслуговується одержувач (у разі направлення поштою рекомендованим листом).

У разі усунення споживачем в установлений строк порушень, що завчасно (до дня відключення) підтверджується належним чином, постачання електричної енергії споживачу не припиняється.

У разі самовільного підключення споживачем струмоприймачів або збільшення величини потужності понад величину, визначену умовами договору з оператором системи, приєднання струмоприймачів поза розрахунковими засобами комерційного обліку, зниження показників якості електричної енергії з вини споживача до величин, які порушують нормальне функціонування електроустановок оператора системи та інших споживачів, невиконання припису уповноваженого представника відповідного органу виконавчої влади, який стосується вищенаведених порушень, оператор системи має право без попередження повністю припинити споживачу електроживлення після оформлення у встановленому цими Правилами порядку акта про порушення.

У разі виявлення факту приєднання споживачем струмоприймачів поза розрахунковими засобами комерційного обліку оператор системи має право припинити електроживлення лише безоблікового приєднання до електричних мереж. Якщо неможливо усунути безоблікове приєднання під час оформлення акта про порушення, припиненню електроживлення підлягає об’єкт споживача в цілому, про що зазначається в акті.

Електроживлення електроустановок споживача може бути тимчасово припинено оператором системи розподілу для проведення планових робіт, пов’язаних з ремонтом устаткування та/або підключенням електроустановок нових споживачів. Про дату, час та тривалість тимчасового припинення постачання електричної енергії оператор системи повідомляє споживачів та електропостачальників через засоби масової інформації та на веб-сайті оператора системи не пізніше ніж за 10 днів до дня його здійснення.

Відновлення електроживлення електроустановок споживачам, які були відключені (від’єднані) від електромережі проводиться після 100 % оплати заборгованості, включаючи також оплати витрат, пов’язаних з відключенням та повторним підключенням електроустановок споживача або за умови укладання договору реструктуризації заборгованості. Для цього споживачу необхідно звернутися до центру обслуговування клієнтів, провести звіряння розрахунків за електроенергію (у випадку, якщо споживач не згоден з сумою боргу), надати квитанцію про сплату заборгованості або укласти договір про реструктуризацію заборгованості, отримати рахунок на оплату витрат, пов’язаних з відключенням та повторним підключенням електроустановок споживача.
У разі відключення електроживлення електроустановок за історичну заборгованість (за електроенергію, спожиту до 01.01.2019 р.) необхідно звертатись будь-якого центру обслуговування клієнтів АТ «ДТЕК Дніпровські електромережі». Список центрів, адреси та режим роботи можна знайти на сайті компанії.
У разі в відключення електроживлення за заборгованість, яка виникла після 01.01.2019 р. необхідно звернутись до будь-якого енергоофісу YASNO, адреси та режим роботи яких можна знайти на сайті компанії.

Відновлення електроживлення електроустановок споживача здійснюється оператором системи розподілу протягом 3 робочих днів у містах та 5 робочих днів у сільській місцевості після отримання від ініціатора відключення інформації про усунення споживачем порушень, що підтверджується відповідним документом учасника ринку, на вимогу якого здійснювалося припинення електроживлення. Про усунення причин відключення ініціатор такого відключення повідомляє оператора системи в день отримання такої інформації.

Метки: отключение света

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июль 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июн    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.