Сколько стоит присоединение к газовым сетям в 2021 году

- Мне сказали, что цена на подключение газа в 2021 году изменилась. Сколько теперь это стоит, и какой порядок подключения?
П.И. Игнатенко, г. Днепр

Ответ дала пресс-служба АО «Днепрогаз».

- З 1 січня 2021 року Постановою НКРЕКП від 16.12.2020 р. № 2488 затверджені діючі ставки плати за стандартне приєднання до газових мереж у Дніпропетровській області. Залежно від типорозміру лічильника і місцевості суми варіюються від 12,7 тис. грн до 18,6 тис. грн без ПДВ.

Модель взаємовідносин між газорозподільними компаніями та споживачами газу щодо порядку приєднання до мереж діє в Україні з 2013 року. Щоб скористатись послугами стандартного чи нестандартного приєднання, мешканцям Дніпра та Дніпровського району слід звертатись до фахівців Клієнтського простору 104.ua по вул. Паторжинського, 24.

Нагадуємо, що підключення до системи газопостачання регламентується правилами Кодексу ГРМ. За відсутності зауважень в документації на стандартне приєднання АТ «Дніпрогаз» зобов'язано протягом 10 робочих днів з дня подачі замовником заяви видати йому дозвіл на приєднання, проєкти договорів та відповідні рахунки для сплати. Весь комплекс робіт з приєднання до газових мереж за схемою «Стандартне приєднання» фахівці АТ «Дніпрогаз» мають здійснити протягом 90 днів.

Послугою «Стандартне приєднання» може скористатися споживач, якщо потужність його об’єкту газоспоживання не перевищує 16 куб. м газу на годину і відстань від точки забезпечення потужності до точки приєднання не перевищує 10 м у міській та 25 м у сільській місцевостях.

Для отримання послуги зі «Стандартного приєднання» замовнику необхідно:звернутися до Клієнтського простору 104.ua (вул.Паторжинського, 24);написати відповідну заяву (зразок заяви можна завантажити нижче);заповнити опитувальний лист (зразок опитувального листа можна завантажити нижче);

надати документи (копії), підтверджуючі право власності чи право користування замовника на землю чи об’єкт газоспоживання; інші документи, які необхідні для надання послуги.

Якщо об’єкт газоспоживання підпадає під умови для надання послуги зі «Стандартного приєднання», АТ "Дніпрогаз" протягом 15 днів підписує з замовником Договір на приєднання до газових мереж.

Для пуску газу на газові прибори після надання послуги «Стандартного приєднання» замовнику необхідно:
провести комплекс робіт по газифікації власної території та приміщень. Як це зробити, можна дізнатись у розділі «Прокласти мережі»;

укласти договір на постачання природного газу з гарантованим постачальником. Отримати Акт розмежування балансової належності газопроводів;

підписати Акт прийняття на відповідальне збереження шафи з вузлом обліку газу, комбінованим будинковим регулятором тиску газу (за наявності).

Після проведення всіх робіт і укладання відповідного договору АТ «Дніпрогаз» здійснює пуск газу на об’єкт.

Метки: подключение газа