Субота, 21 червня 2025 року

Почему в домах со счетчиком тепла и без него разная оплата за тепло

- Размышляем, стоит ли к новому отопительному сезону установить в доме счетчик тепла, ведь тарифы быстро меняются. Как производится начисление оплаты потребителям без счетчика и по счетчику?
Н.П. Петров, г. Новомосковск

Ответ размещен на сайте Национальной комиссии регулирования энергетики и коммунальных услуг.

- Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 (далі – Правила), визначено, що у разі встановлення будинкових засобів обліку теплової енергії споживач оплачує послуги згідно з їх показаннями пропорційно опалюваній площі (об'єму) квартири. Плата за надані послуги вноситься споживачем відповідно до показань засобів обліку води і теплової енергії або затверджених нормативів (норм) споживання на підставі платіжного документа (розрахункової книжки, платіжної квитанції тощо) або відповідно до умов договору на встановлення засобів обліку.

Тобто, у разі встановлення будинкового або квартирного лічильника теплової енергії розрахунок плати за послугу з централізованого опалення здійснюється виходячи із фактично спожитого обсягу теплової енергії (Гкал), та відповідно до встановленого тарифу для абонентів житлових будинків з будинковими та квартирними приладами обліку теплової енергії.
В іншому випадку, для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії плата за послугу з централізованого опалення розраховується як добуток затвердженого тарифу на централізоване опалення в грн/м2 та опалювальної площі споживача та з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря і фактичної кількості днів надання цієї послуги в місяці, який є розрахунковим.

Крім того, на кількість спожитої теплової енергії для послуги з централізованого опалення для споживачів у яких встановлено засоби обліку на теплову енергію також впливають і інші чинники, зокрема, температура зовнішнього повітря протягом опалювального періоду, розмір загальної опалювальної площі, застосування енергозберігаючих технологій, теплотехнічні характеристики будинку, а саме: проектні особливості (зокрема теплоізоляційні характеристики матеріалів конструкцій та висота стель), стан місць загального користування, ефективність інженерних систем, тобто, загальна енергоефективність будинку, а також наявність нежитлових приміщень для комерційного користування, разом впливають на обсяг теплової енергії, що споживає будинок.

В свою чергу, тариф на опалення 1 кв. м у будинках, в яких відсутні засоби обліку теплової енергії, розраховується виходячи з норми річної витрати теплової енергії на опалення 1 кв. метра опалюваної площі (1 куб. метра об'єму) житлових будинків, яка залежить від поверховості приміщення та його географічного розташування, відповідно до КТМ 204 Україна 244-94 (2001 року).
При цьому згідно Правил розмір щомісячної плати (П) за послугу з централізованого опалення для населення, у разі відсутності засобів обліку теплової енергії, у разі застосування одноставкового тарифу визначається виконавцем за формулою:

П = Т х S х К х (n i / n кi);

де Т - одноставковий тариф на послугу з централізованого опалення для населення (фізичних осіб) житлових будинків без будинкових та квартирних засобів обліку теплової енергії, гривень за 1 кв. метр (гривень за 1 куб. метр) за розрахунковий період протягом опалювального сезону (з податком на додану вартість);

S - опалювана площа (об'єм) квартири (будинку садибного типу) споживача, який отримує послугу з централізованого опалення та не має будинкового або квартирного засобу обліку теплової енергії, кв. метрів (куб. метрів);

К - коефіцієнт, що враховує відхилення в i-му місяці фактичної температури зовнішнього повітря та тривалості опалювального сезону від показників, врахованих під час розрахунку діючого тарифу;

n i - тривалість опалювального періоду в i-му місяці, яка врахована у встановлених тарифах на послугу з централізованого опалення для населення (фізичних осіб) у разі відсутності у квартирі (будинку садибного типу) та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку теплової енергії;

n кi - календарна кількість діб в і-му місяці.

Тобто в кожному конкретному місяці опалювального періоду між двома умовно однаковими будинками (з лічильником теплової енергії та без) існуватиме розбіжність в розмірі оплати, в перерахунку на 1 кв. м опалювальної площі, за фактично спожиту теплову енергію за показниками лічильника (Гкал) та за 1 кв. м опалювальної площі.

Таким чином, розмір плати за послуги з централізованого опалення, в перерахунку на 1 кв. м опалювальної площі, може відрізнятися у різних споживачів, що в основному обумовлено наявністю, або відсутністю будинкових (квартирних) засобів обліку теплової енергії.

Метки: счетчик тепла

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июнь 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.