Оформляется ли субсидия при наличии депозита

- Назначат ли мне субсидию, если я получаю проценты по вкладу в банке?
Гр.Н., г. Днепр

Ответ дала главный специалист отдела принятия решений по назначению всех видов социальной помощи и компенсаций Новокодацкого района Правобережного управления социальной защиты населения Марина Самедова, который опубликован на сайте горсовета Днепра.

- З 1 травня житлові субсидії призначаються лише після подання нових заяв і декларацій. Відповідні зміни ухвалив Уряд України. Щоб не було черг, масового скупчення людей документи можна подавати протягом усіх 5 місяців неопалювального періоду.

Тобто з травня по вересень включно житлова субсидія всім домогосподарствам розраховуватиметься з травня. При цьому вона надається виключно у грошовій готівковій формі через перерахування коштів на рахунки громадян, які відкриті в установах уповноваженого банку. А громадяни, які раніше отримували житлову субсидію в грошовій безготівковій формі, при наданні нової заяви та декларації мають обов’язково надати до управління соцзахисту заяву з банку для виплати житлової субсидії готівкою.
Бланки заяви та декларації для житлової субсидії можна роздрукувати з офіційного веб-сайту Мінсоцполітики і особисто подати або надіслати їх поштою до органів соціального захисту населення. Також документи можна надіслати в електронній формі через Єдиний державний веб-портал «Дія», офіційний веб-сайт Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи igov.

Окрім того, ухвалено ще низку додаткових обмежень, які впливають на право одержання житлової субсидії. Наприклад, якщо будь-хто із складу або членів сім’ї домогосподарства має у власності: більше ніж один транспортний засіб (з року випуску якого минуло менше ніж 15 років), більше ніж одне житлове приміщення (крім житла, що розташоване на тимчасово окупованій території), а також, якщо є депозитний рахунок, який перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму на 1 число місяця, з якого призначається житлова субсидія. Наразі розмір депозиту не повинен перевищувати 56 тыс. 750 грн. Окрім того, субсидія не призначається, якщо протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням державної допомоги було придбано іноземну валюту чи банківські метали на понад 50 тис. грн.

Якщо раніше спірні питання щодо призначення житлових субсидій розглядала спеціальна комісія, то зараз це робитимуть органи соціального захисту населення (управління соцзахисту) самостійно на підставі наданих громадянами документів по суті питання.

Метки: депозит, субсидия