Необходимо ли согласие соседей на проведение ремонта в квартире

- Возник конфликт с соседями. Меня убеждают, что проведение ремонтных работ в моей собственной квартире я обязан был согласовать с ними. Говорят, что так требует законодательство. Правда ли это?
Гр.Н., г. Днепр

Ответ дал Днепровский местный центр по предоставлению бесплатной вторичной правовой помощи на своем сайте.
- Проводити ремонтні та будівельні роботи в житлових будинках, квартирах, без погодження з мешканцями будинку терміну початку і завершення робіт заборонено.

Ремонт квартири – звична справа, і багато хто займається ним без допомоги фахівців і роблять у вільний час. Зазвичай здійснюють у вечірні години та у вихідні дні, при цьому не думаючи, що створюваний шум може перешкоджати сусідам. Але крім створення дискомфорту для оточуючих, ці люди порушують Закон України «Про Правило благоустрою», тому що законодавством України чітко встановлено, коли можна робити ремонт.

Будівельні, ремонтні та декоративні роботи в будні дні дозволяється проводити виключно з 08:00 і має бути припинено рівно о 21:00. Якщо будь-які гучні звуки будуть доноситися з квартири пізніше цього часу, сусіди мають право поскаржитися в поліцію на власника житла.

Дуже часто роблять ремонт в суботу, неділю і на свята, оскільки не потрібно виходити на роботу. Однак, у вихідні та святкові дні закон забороняє проводити гучні роботи протягом цілої доби.

Сусіди мають право вжити певні заходи для боротьби з порушниками:

1. Для початку спробувати вирішити питання мирним шляхом, доброзичливо попросити перестати шуміти.

2. Повідомити про те, що в законі чітко зазначено, з якого часу можна робити ремонт і о котрій потрібно припинити, а вже потім звернутися зі скаргою до правоохоронних органів.

3. Зателефонувати в поліцію і добитися, щоб за вказаним адресом прибули поліцейські.

4. Працівники поліції повинні зафіксувати порушення і оформити відповідний протокол. Даний документ варто уважно вивчити, перевірити достовірність зазначеної інформації, включаючи дату і час, адресу та інші відомості.

До порушників громадського порядку органами поліції або судом можуть бути застосовані покарання, передбачені статтею 182 Кодексу про адміністративні порушення України.

Так, за порушення вимог закону та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від надмірного шуму і дотримання тиші до винних осіб може бути застосоване покарання у вигляді попередження або штрафу в розмірі від 85 до 255 гривень.

Якщо ж протягом 1 року буде зафіксовано ще одне таке ж порушення, то до порушника застосовується штраф у розмірі від 255 до 510 гривень з конфіскацією предмета вчинення правопорушення – джерела шуму (тобто конфіскація аудіо апаратури, побутових інструментів для ремонту та інших предметів порушення тиші).

Якщо сусідом-порушником є не просто фізична особа, а підприємець або фірма, організація, підприємство, компанія, то розмір штрафу за перше порушення складає від 255 до 510 гривень; за повторне порушення протягом 1 року – від 850 до 2550 гривень з конфіскацією предмета порушення.

Метки: ремонт, соседи