- Если у семьи вырастет доход, например, посреди отопительного сезона, ее лишат субсидии? Могут ли потребовать возврата уже начисленной субсидии?
Н.А. Ерощенко, Солонянский р-н.
Ответ размещен на сайте министерства социальной политики Украины.
— Якщо людині призначили субсидію на певний сезон, то протягом цього періоду автоматично, через зростання доходів субсидії не позбавлять. Зростання доходів вплине лише на те, чи призначать цю допомогу від держави на наступний сезон.
Субсидія розраховується двічі на рік: на неопалювальний та опалювальний сезони.
Для розрахунку розміру субсидії враховуються доходи:
за III та IV квартали попереднього року — коли субсидія призначається з початку неопалювального сезону (травень);
за I та II квартали поточного року — коли субсидія призначається з початку опалювального сезону (жовтень);
за два найближчі квартали до дати звернення, щодо яких наявна інформація про доходи від податкової служби — коли субсидія призначається не з початку опалювального (неопалювального) сезону. Наприклад, якщо людина звернулась за субсидією у грудні, то враховуватимуться її доходи за II та III квартали поточного року.
Субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається, виходячи з розміру доходу за попередній календарний рік.
Якщо субсидію призначили на певний сезон, то автоматичний перерахунок її розміру здійснюється лише при зміні тарифів на житлово-комунальні послуги. Інші перерахунки можуть здійснюватися в результаті звернення людини в таких випадках:
пенсіонерам, які працювали, але залишили роботу і тепер мають менше доходів, ніж ті, які враховувались для розрахунку субсидії;
особам, які підтвердять зміну розмірів доходу, врахованого при призначенні субсидії.
Але якщо людина отримувала субсидію неправомірно, приховала інформацію про свої статки, то орган, який призначав допомогу, дійсно може надіслати листа з вимогою повернути надміру отримані кошти. Їх необхідно повернути на небюджетні рахунки структурних підрозділів з питань соціального захисту населення, відкриті в Державному казначействі.
Якщо людина відмовляється добровільно повернути суму надміру отриманої субсидії, то орган, який призначив субсидію, може звернутись до суду з позовом про примусове стягнення таких коштів.
Метки: субсидия