Как и за чей счет выполняется поверка счетчика

- В августе наступит срок поверки моего счетчика воды. Как выполняектся поверка и за чей счет?
В.Н. Николаев, г. Днепр

Ответ размещен на сайте КП «Днепрводоканал.

- З серпня 2017 року набув чинності Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» від 22 червня 2017 року № 2119-VIII, у відповідності до якого (пункт 7 розділу IV «Прикінцеві та перехідні положення») Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), вилучила з тарифів на централізоване водопостачання для суб’єктів природних монополій витрати встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного та розподільчого обліку води.

Таким чином, з 2018 року повірка та ремонт засобів обліку води, які знаходяться у власності фізичних осіб, здійснюється за кошти абонентів.

Послуги з повірки приладів обліку виконуються за умов 100% передоплати згідно рахунка, який діє протягом 5 діб.

Роботи з повірки водолічильника будуть виконані протягом 10 робочих днів з моменту сплати рахунка.

Для отримання рахунку можна звернутись до КП «Дніпроводоканал» (вул. Троїцька, 21А цех контрольно-вимірювальних пристроїв та автоматики) з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 16.00 години (обідня перерва – з 12.00 до 12.30 години) або зателефонувавши за наступними номерами телефонів: (067) 208-57-50, (067) 208-73-24

При сплаті рахунку потрібно вказувати наступні данні:
ПІБ платника;
Адреса платника;
Номер рахунку;
Обов’язково вказати призначення платежу – за повірку водолічильника.

Інформацію про терміни повірки лічильників можна отримати на районній абонентській дільниці КП«Дніпроводоканал» або в Центрі абонентських послуг ТОВ «ЄРЦ КП».

В разі, якщо повірка приладу обліку в обумовлені паспортом терміни не виконана, оплата за спожиті послуги здійснюється згідно норм водоспоживання.

КП «Дніпроводоканал» виконує послуги з повірки квартирних приладів обліку питної води наступним чином:

1. З демонтажем приладу обліку

Повірка здійснюється на стаціонарній проливній установці, розташованій в спеціалізованому підрозділі КП «Дніпроводоканал».

В разі проведення повірки з демонтажем приладу обліку абоненту необхідно звернутись до районної абонентної служби з письмовою заявою на розпломбування вузла обліку води.

Після розпломбування вузла обліку, споживач самостійно забезпечує демонтаж лічильника та його доставку на підприємство за адресою вул. Троїцька, 21-а.

Дні прийому та видачі лічильників:
понеділок, вівторок, середа, четвер, п’ятниця з 8.00 до 16.00 години
обідня перерва – з 12.00 до 12.30

Прийом лічильників здійснюється при наявності у абонентів Актів розпломбування, а видача – при наявності квитанції про сплату послуг з повірки.

Зателефонувати можна за настуним номером телефону: (067) 208-57-59

2. Без демонтажу приладу обліку.

Проведення повірки відбувається спеціалізованим проливним пристроєм, перевагою якого є проведення робіт безпосередньо на місці експлуатації лічильника, що не потребує демонтажу засобу обліку з трубопроводу.

В цьому випадку, абоненту потрібно звернутись з заявою на повірку лічильника безпосередньо в місці його експлуатації, зателефонувавши до цеху контрольно-вимірювальних приладів та автоматики КП «Дніпроводоканал» за наступними номерами телефонів: (067) 208-57-50, (067) 208-73-24

Заходи з повірки лічильників здійснюють в узгоджений з абонентом день і час.

Для отримання свідоцтва про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки ДП «Дніпростандартметрологія» споживачу необхідно звернутись до районної абонентної служби КП «Дніпроводоканал» у вівторок або четвер з 8.00 до 16.00 години (обідня перерва – з 12.00 до 12.30).

Однак, звертаємо увагу споживача на те, що тільки при проведенні повірки на стаціонарній проливній установці, фахівці підприємства очищують внутрішню поверхню корпусу і деталей лічильника та, в разі необхідності, виконують його ремонт. Це суттєво впливає на термін працездатності та похибку лічильників.

В разі обрання способу повірки з демонтажем лічильника, необхідно виконати наступне:

Споживач звертається до районної абонентної служби за місцем проживання з письмовим зверненням щодо зняття контрольних показників та демонтажу пломби, встановленої представником КП «Дніпроводоканал».

Після складання Акту про розпломбування приладу обліку споживач виконує роботи з демонтажу лічильника та передає його до цеху контрольно-вимірювальних приладів та автоматики на підприємство за адресою вул. Троїцька, 21-а.

Після проведення повірки, споживач виконує роботи з монтажу лічильника, а також направляє письмове звернення на опломбування та прийняття його к комерційному обліку, узгоджуючи дату та час робот.

Строк проведення держповірки приладів обліку води не повинен перевищувати один місяць. За цей час, відповідно до пункту 15 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005року №630, споживач оплачує послуги централізованого водопостачання згідно із середньомісячних показників приладів обліку за попередні три місяці.

Метки: поверка счетчика воды