Что изменилось в назначении субсидии

- Вы сообщали, что обязательно нужно подавать новое заявление на назначение субсидии, что субсидию не назначат, если есть депозит более 50 тыс. грн. Но в управлении соцзащиты сказали, что в назначении субсидии опять все изменилось. Кому верить?
Р.П. Тимощук, г. Днепр

Ответ дало Центральное управление социальной защиты населения Днепровского горсовета в Фейсбуке.

- До уваги отримувачів субсидій: уточнені зміни у чинному законодавстві з 01.05.2021 року!
19 травня 2021 року Урядом прийнято постанову № 505 «Деякі питання призначення житлових субсидій», якою уточнено зміни в умовах призначення житлових субсидій з 01.05.2021 р.

Домогосподарствам, у яких відсутні критерії, за яких житлова субсидія не призначається, з 1 травня 2021 року передбачено автоматичне перепризначення субсидії.

Рішення про призначення житлових субсидій таким домогосподарствам в автоматичному режимі прийматиметься органами соціального захисту населення на підставі інформації Мінфіну за результатами проведеної верифікації даних щодо одержувачів житлових субсидій (наявність у власності житлових приміщень, транспортних засобів, депозитних рахунків та інше).

Призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, буде проводитися без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія:

надавалася у грошовій безготівковій формі (необхідно отримати дані для виплати коштів у готівковій формі);
була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи) (необхідно підтвердити місце фактичного проживання);
була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації (необхідно актуалізувати відомості щодо непроживання окремих осіб за місцем реєстрації).

Нову Заяву про призначення житлової субсидії (бланк можна завантажити, роздрукувати та заповнити вдома - https://www.msp.gov.ua/files/subsydii/%D0%97%D0%B0%D1%8F%D0%B2%D0%B0%20-%20505.pdf?fbclid=IwAR2hypROmEQfb-OhMyMC-LXXf7xP7h_ZtvNLdO3nNLvzgNhn9HgOlLoaoqo

та Декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії ( бланк можна завантажити, роздрукувати та заповнити вдома - https://www.msp.gov.ua/files/subsydii/%D0%94%D0%B5%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F%20-%20505.pdf?fbclid=IwAR2dBollZKXB4AKD7fdHCzHUC0JxsxEvSfMyDHLI8yBJ89T3r-0a9FyKM5M

можна подати до структурних підрозділів управління особисто або надіслати поштою, а також в електронній формі через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики (з накладенням кваліфікованого електронного підпису) - https://subsidii.mlsp.gov.ua/.

Громадянам, які звернуться за призначенням субсидії з травня по вересень 2021 року субсидія буде призначена з травня 2021 року.

До заяви також додаються:
довідки про доходи - у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня у ДПС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення. У разі неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру;
копія договору про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (у разі наявності);
договір наймання (оренди) житла (у разі наявності);
інші документи, які необхідні для розгляду питання по суті (у разі потреби).

Заява та Декларація вважаються такими, що не подані у разі, коли не зазначена вся необхідна інформація, тобто
не внесені у повному обсязі відомості про членів домогосподарства та членів сім’ї осіб із складу домогосподарства (прізвище, ім’я та по батькові, сімейний стан, число, місяць і рік народження, серія (за наявності) та номер паспорта чи іншого документа, що посвідчує особу, реєстраційний номер облікової картки платника податків; не зазначені відомості про адресу домогосподарства, номери особових рахунків, а також номер мобільного телефона).

У якій формі призначатиметься житлова субсидія.
З травня 2021 всі громадяни отримуватимуть субсидію виключно у грошовій готівковій формі.
Як призначатиметься субсидія на понаднормову житлову площу
Норма житла, на яку призначається субсидія, на домогосподарство з однієї особи складає майже 49 кв. м., і 13,65 - на кожну наступну особу. Тобто, на сім’ю з трьох осіб - близько 75 кв. У минулий опалювальний період в Україні було близько 450 тис. домогосподарств, які одержували субсидію на понаднормову площу. Постановою, яка регламентує призначення житлових субсидій, визначено, що субсидія на понаднормову площу розповсюджується лише в одному випадку - якщо до складу домогосподарства входять непрацюючі непрацездатні особи (особи з інвалідністю, пенсіонери, діти). У таких випадках субсидії на понаднормову площу, як і в попередні опалювальні періоди, будуть нараховані автоматично на підставі інформації про склад домогосподарства та про соціальний статус його членів.

У наданні субсидії відмовлять, якщо:
площа квартири перевищує 130 кв. м,
площа будинку понад 230 кв. м.
При призначенні субсидій не враховуються житлові приміщення, які перебувають у спільній частковій або сумісній власності, або розташовані у сільській місцевості й отримані як спадщина.

Чи існують винятки в призначенні субсидій власникам кількох житлових помешкань?
Виняток буде зроблено лише тим, хто має кілька житлових приміщень у сільській місцевості, з огляду на їхню низьку вартість і неліквідність (як правило, це успадковане майно).

Чи передбачена субсидія у випадку, якщо хтось із членів родини мешкає за іншою адресою чи за кордоном.
Працездатні особи, котрі більше 60 днів відсутні за місцем реєстрації й не декларують своїх доходів, втрачають права на субсидію. Тож треба або задекларувати доходи, або змінити склад домогосподарства, інакше кажучи, місце реєстрації. На це, відповідно до закону «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», дається 30 днів.
Але якщо людина працює за кордоном й офіційно сплачує там податки, лікується чи доглядає за дитиною, то малозабезпечені члени її домогосподарства в Україні мають право на субсидію.

Чи можуть претендувати на житлові субсидії власники індивідуальних транспортних засобів
Якщо конкретний член одного домогосподарства має авто, випущене менше п’яти років тому або два чи більше автомобілів віком не старше 15 років, то субсидія в такому випадку не призначається. Відповідно, якщо один автомобіль або кілька старші за 15-річний вік, на призначення субсидії це не впливає.

Яку суму грошей можна тримати на банківському депозиті, щоб людина не втратила права на субсидію
Попередньо була визначена сума в еквіваленті 25 прожиткових мінімумів або 56 тисяч гривень. Зараз ця сума становить 100 тисяч гривень. При цьому до сукупного доходу при розрахунку розміру субсидії дивіденди, отримані від розміщення депозиту, враховуватися не будуть.

Які нові обмеження щодо майнового стану діятимуть при оформленні субсидії
Субсидію не буде призначено, якщо член домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства:
здійснив покупку квартири, земельної ділянки, транспортного засобу (крім мопеда або причепа), товарів довгострокового використання на суму понад 50 тисяч гривень одноразово протягом року, що передує року звернення за субсидією;
має банківський депозит у сумі понад 100 тисяч гривень;
здійснив купівлю-продаж валюти та банківських металів протягом року до звернення за субсидією на суму понад 50 тисяч гривень;
декларує відсутність доходу і перебував за кордоном понад 60 днів, за винятком перебування на лікуванні, у відрядженні, для нагляду за дитиною;
має заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг та з оплати аліментів понад три місяці;
не повернув до бюджету незаконно отриману субсидію за попередній період;
має авто, якому менш ніж 5 років з дати випуску;
має два і більше автомобілів, яким немає 15 років з дати випуску;
не має доходів і при цьому ніде не навчався, не працював, не мав статусу безробітного.

Дію яких обмежень продовжено.

Також домогосподарству не призначать субсидію, якщо:
протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії купив земельну ділянку, квартиру (будинок), інше нерухоме майно, транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку на суму, яка на дату операції перевищувала 50 тис. грн.
житлова субсидія не призначатиметься, якщо хтось із повнолітніх членів сім’ї не навчався, не працював і не мав офіційного статусу безробітного, за інформацією ДПС та Пенсійного фонду, не мав жодних доходів, що враховуються при призначенні субсидії. Або мав середньомісячний сукупний дохід, що не перевищував розміру мінімальної заробітної плати. Також субсидію не призначать, якщо за таку особу не сплачено мінімальну суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
загальна площа житла становить: квартири – понад 130 кв.м., будинку – понад 230 кв.м. За винятком дитячих будинків сімейного типу, багатодітних родин, прийомних сімей, житлових приміщень для осіб з інвалідністю, що пересуваються на візках тощо;
будь-хто зі складу домогосподарства або член родини має у власності транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда і причепа).
родина не повернула надмірно перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди;
є прострочена понад три місяці заборгованість з оплати комунальних послуг розміром понад 340 грн;
є заборгованість зі сплати аліментів понад 3 місяці.
Задля уніфікації умов призначення житлових субсидій, в новій урядовій постанові відсутня норма щодо ухвалення рішень про призначення житлових субсидій комісіями органів місцевого самоврядування.
Житлова субсидія призначатиметься на загальних підставах (на понаднормову площу житла, з урахуванням осіб, що зареєстровані та фактично проживають у житловому приміщенні, за наявності розділених особових рахунків тощо).
Таким чином, усім домогосподарствам, які отримували субсидію за рішенням зазначених комісій, субсидія буде призначена на наступний період безпосередньо органами соціального захисту населення.

Чи можна одночасно отримувати пільги та субсидії.
Громадяни, що мають право на пільги з оплати житлово – комунальних послуг мають самостійно обрати для себе вид державної допомоги: пільги або житлову субсидію.
У разі призначення житлової субсидії, пільги не нараховуються.
Кожен отримувач житлової субсидії несе відповідальність за подані відомості в заяві, декларації, інших документах, що вплинули на встановлення права на призначення житлової субсидії та на визначення її розміру.

ЩЕ РАЗ ЗВЕРТАЄМО УВАГУ!!!
З метою уникнення утворення черг, на підставі документів, поданих протягом УСІХ 5 місяців неопалювального періоду, тобто, у травні – вересні 2021 року, житлова субсидія ВСІМ домогосподарствам буде призначена з травня 2021 року.
Просимо усіх, хто потребує підтримки держави не піддаватися панічним настроям, не створювати масових скупчень, адже житлова субсидія особам, які звернулися за її призначенням у будь-який місяць з травня до вересня 2021 р., буде нарахована починаючи з травня 2021 року.
Якщо ви вирішили особисто відвідати управління, просимо перебувати у медичній захисній масці та гумових рукавичках.

Метки: субсидии