Абетка Буковеля

Буковель – це казка. Вражень так багато, що текст міг бути занадто емоційним. Тому вирішила для вас скласти Абетку Буковеля, щоб доступно розповісти про найвідоміший український курорт і найкращий журналістський фестиваль.

70912523_421636308469966_4729796055699292160_n

Б - БУКОВЕЛЬ
Буковель - місце, назване так через букові ліси, що колись росли тут.
Зараз у це важко повірити, але ще п’ятнадцять років назад до села Поляниця, на території якого розташований Буковель, елементарно не було гідної дороги. Цей населений пункт вважався одним із найдепресивніших в області. Територія була бідною та занедбаною, а чи не єдиним заробітком для місцевих було вирубування лісу.
- Коли ми сюди прийшли, місцевість виглядала дуже сумно. Тут працювала лише початкова школа, а люди соромились говорити, що вони з Поляниці, бо тут навіть сільрада не працювала, - розповідає засновник Буковеля бізнесмен и меценат Олександр Шевченко.
Втім, неймовірні природні та людські ресурси у поєднанні з чіткою стратегією дали свої плоди. Зараз Буковель – потужний інвестиційний магніт, завдяки якому розвивається Західна Україна.
Це єдиний приклад в країні, коли люди перестали виїжджати за кордон, адже і вдома мають гідний заробіток.
В першу чергу Буковель - це столиця лижників і екстремалів. Але з 2008 року Буковель почав розвиватися і як лікувальний центр, що спеціалізується на допомозі людям з проблемами опорно-рухового апарату, шлунково-кишкового тракту та сечовивідних шляхів. Коли в України вкрали Крим, сюди переїхав табір «Артек».
Буковель - один з перших в світі курортів за динамікою розвитку. Щороку тут приймають близько двох мільйонів туристів.

70456562_478202736359501_5135437415950843904_n

Польоти над Буковелем - це фантастика!

У-УЛЬОТНЕ МІСТО
Буковель - це простір, де можна літати. Лижники кайфують від швидкісних польотів на лижах, а “нелижники” парують над горами-лісами на підйомниках.
Крім сноубордів та лиж, літають тут на картах, квадроциклах, електроскутерах, снігоходах, собачих упряжках і самому довгому тролеї України.
Але в першу чергу Буковель – лижний курорт. Тут 68 км підготовлених трас! Усі з них обладнані сніговими гарматами. Оволодіти лижами дорослим і дітям допоможуть у лижній школі. Для бажаючих є пункти прокату спорядження.
На базі курорту проводиться величезна кількість змагань з різних видів спорту.

71294688_471760360333731_6581496030557110272_n

Гуцул ленд” - інтерактивний етнопарк

К – КОМУНІКАЦІЯ
Участь у медіа-фестивалі взяли 150 журналістів з усієї країни. Потрапили вони в Карпати через конкурс «Дій активно! Живи позитивно!», що започаткували меценат Олександр Шевченко, Національна спілка журналістів, «Українській журналістський фонд» і БФ «Ветеран преси».
Протягом року наша газета поширювала історії з позитивними, сильними героями, надихала на добро – тому ми теж були запрошені у Буковель.
Позитивним і корисним був і сам фестиваль.
Як отримати гранти для розвитку, розповів голова консультаційної ради Агенції індустріального розвитку Ростислав Лукач. Круглий стіл «Війна очима журналістів» зібрав тих, хто багато пише на тему АТО/ООС. Відбулася акція солідарності з журналістом Станіславом Асєєвим, якого незаконно утримують у донецькому полоні.
Голова НСЖУ Сергій Томіленко та перший секретар Ліна Кущ очолили засідання щодо передплатної кампанії. Ми спілкувались на тему агресивної політики «Укрпошти» щодо газет.
У Літературній вітальні презентували творчі надбання письменники Євген Баль, Тетяна Череп-Пероганич, Михайло Прудник, Павло Кущ, Олена Никифоренко, Євген Хотимчук. PR-директорка Комп’ютерної академії «ШАГ» Арина Яворських провела майстер-клас з брендування. А гендиректор Асоціації підприємств інформаційних технологій Юрій Пероганич поділився досвідом наповнення Вікіпедії.
На різних локаціях відбулися майстер-класи, спортивні заходи.
Психолог Вікторія Виноградова провела профілактику професійного вигорання, редакторка видання «Первая городская газета» з Кропивницького Людмила Макей — майстер-клас із петриківського розпису. Осінню колекцію одягу продемонструвала дизайнерка Євгенія Франковська.
Власний кореспондент «Голосу України» Людмила Стражник показала, як робити вбрання в народному стилі на ляльок, прикрашати бісером солом’яні капелюшки.
- Важливо, що заняття проводили самі журналісти. Адже серед представників нашої професії дуже багато талановитих та непересічних людей, — вважає голова правління «Українського журналістського фонду» Людмила Ольховська.

О - ОЛЕКСАНДР ШЕВЧЕНКО
- У мене шестеро дітей, а сьома дитина — «Буковель», — каже автор ідеї, засновник суперкурорту Олександр Шевченко.
Гірськолижний курорт — справа його життя. Колись, у «нульових», бізнесмен вирішив покататися на лижах у Словаччині. І загорівся ідеєю створити подібний курорт в Україні. Спочатку спробували зайти на вже існуючи бази відпочинку. Та чиновники затребували такі шалені відкати, що вирішили все будувати з нуля.

Людмила Ольховська та Олександр Шевченко - засновники унікального фестивалю

Людмила Ольховська та Олександр Шевченко - засновники унікального фестивалю

Як згадує Олександр Шевченко, починати було дуже важко: спротив чинили місцеві, серед яких ходили чутки, що їх виселять, а дерева повирубають і т.д. Коли поставили перший двокрісельний витяг, самому іноді самому доводилося його вночі охороняти, щоб не розібрали на металобрухт.
Але коли є бажання – буде результат. Олександр Шевченко познайомився з людьми, які повірили в ідею українського Куршевелю і погодилися вкласти гроші. На розбудову Буковеля запросили кращих спеціалістів, які створили з нуля у найскладніших гірських умовах всю інфраструктуру.

В – ВОДА
На західну Україну тепер треба їздити не тільки заради гір і катання на лижах. А щоб розважитись у воді в комплексі VODA в Буковелі.
VODA club розташований на березі рукотворного озера Молодості. Включає в себе SPA-зону і всесезонний басейн під відкритим небом.
Влітку можна засмагати на шезлонгах біля озера. А взимку туристи вважають за краще поплавати в гарячому басейні просто неба.

Басейн з теплою водичкою в горах

Басейн з теплою водичкою в горах

Е - ЕКОЛОГІЯ
За час роботи курорту тут посадили тисячі нових дерев.
Керівництво Буковеля зацікавлене зберігати природне середовище, адже туристи прагнуть насолоджуватися першозданною красою Карпат. До створення Буковеля в Поляницькому лісництві налічували один мільйон кубометрів лісу, зараз ця цифра становить півтора мільйони.
Питання стоків вирішено завдяки австрійським очисним спорудам.
- Потрібно зробити правильний план, відповідально відносячись до природи, розвивати туризм. І впродовж 10-15 років зможемо зробити Карпати однією з найбільш розвинутих і заможних територій цілої країни. Подібну історію має одна із тепер найбагатших, а колись дуже бідних провінцій в Італії – Південний Тіроль. Можливість самостійно економічно розвиватися тут виборювали 20 років. Тепер там є один із найбільших гірськолижних курортів, який має 1200 км трас. Тоді як у Буковелі, для порівняння, 68 км. У нас все ще попереду! - наголошує Олександр Шевченко.

Л – ЛІТНІ РОЗВАГИ
Вважається, що у Буковель треба їхати взимку. Але розважитися у Буковелі можна і влітку. По-перше, тут чекають тих, хто любить збирати гриби та ягоди.
Родзинка літнього Буковеля - етнопарк «Гуцул Ленд», де можна побачити побут горян: гуцулів, бойків та лемків.
Це етнографічний комплекс просто неба. Він відрізняється від звичайних музеїв тим, що має інтерактив із гостями – ви можете зайти всередину хати, якій близько 200 років, сісти на лаву та дивитись, як горить вогонь у печі, спробувати змолоти борошно із пшениці у жорнах, виткати доріжку на справжньому ткацькому верстаті, спостерігати, як готується сир у сироварні та навіть взяти участь у театралізованому шоу гуцульського весілля.
Тут також є контактний зоопарк, де живуть свійські, екзотичні, дикі тварини та птахи.

70850024_374374066837980_9154910395595489280_n

Ь - Ьukovel
Ьukovel - це міжнародний бренд. Сюди їдуть іноземці, яким не по кишені розкручені Альпи. Welcome!

Ірина АВРАМЕНКО

Метки: Буковель