75% IPhone в Україні продаються нелегально, – експерт

Об'єм офіційного ринку побутової техніки та електроніки у 2023 році, за оцінками СЕО ритейлера COMFY Ігоря Хижняка, складе 135 млрд грн. Ще половина від цієї суми — продаж нелегально завезеної продукції

«Якщо пройдетесь від Хрещатику до вулиці Грушевського у Києві та спробуєте придбати IPhone, достатньо дорогий гаджет за $1000−2000, то майже в усіх магазинах не отримаєте фіскальний чек. — Розповів під час RAU Summit 2023 Ігор Хижняк. — Видадуть товарний чек чи інші папірці, роздруковані на принтері, які до офіційних документів відношення не мають. Або щось відправлять повідомленням у вайбер». За його оцінками, 75% телефонів цієї марки продаються нелегально. Тобто це техніка, яка була вироблена на офіційних заводах, однак завезена без сплати усіх податків.
Нелегальний ринок побутової техніки та електроніки зростає після початку повномасштабного російського вторгнення, каже Хижняк. «Блокування кордонів не впливає на доставку нелегальної продукції», — додає він. Експерт каже, що об'єм ринку побутової техніки та електроніки цього року складе 135 млрд грн, реальні ж продажі з урахуванням нелегального ринку — на 50% вищі. Найбільше в Україну завозять нелегально продукцію компанії Apple.

Джерело: NV.ua

Метки: iPhone